Zařizuju se

Takhle se mi to líbí

17. února 2013 v 23:15 | Nessie
Ač invalida na nemocenské, snažím se i tak trochu "žít". A docela se mi to daří. Začala jsem znova chodit na sbor, na zkoušky fanfáru, v sobotu s nimi mrznu venku na ulici, ve čtvrtek občas zajdu dolů do 6. kontinentu na hraní, sem-tam nějaká hospoda nebo zorganizujeme večeři či večírek, teď nově s jednou holkou chodím do kina... Takže se dá. Jenom kdyby se mi nechtělo pořád tolik spát... Myslím, že mám spavou nemoc. Jinak bych toho jistě zvládala ještě víc! A napsala bych třeba i více blogů a konečně se vrhla do výroby těch naušnic, když už mám za sebou měsíc nemocenské a za tu dobu jsem spíše jen zhlédla cca 150 epizod různých seriálů (ale řekněme, že je to pro mojí angličtinu) a pak ještě sedím u netu a krafu na icq. A taky se jen tak válím v posteli a poslouchám muziku...a baví mě to. A pak taky čekám na jaro, ale to asi všichni.

Tak aby to čekání nebylo tak dlouhé, tak posílám jednu vtipnou zelenou fotku z mého stěhování:

Můj bezbariérový byteček (ve 2. patře bez výtahu)

21. ledna 2013 v 21:25 | Nessie
Tak konečně ležím ve svý posteli. No i když ona to tak až moje postel není, je to moje rozkládací kanape. Nahoru na mezanin do postele se, předpokládám, příští dva tři měsíce ani nepodívám. Ale co, zas to není tak špatná varianta vrátit se domů. Docela mi to taky dodalo víru v lidi, protože se za mnou byli ve špitále podívat 4 lidi, z toho tři mě znají ani ne půl roku, teď večer tu byla jedna holka z fanfáru a zítra mi přijde pomoct jiná, půjdeme nakoupit a tak. A večer přijde bývalá kolegyně, hlavně cvičitelka taiči, na čaj. Jo a soused mi zašel vyzvednout předpisy do lékárny, poslat dopisy s nemocenskou a koupit chleba. A spousta lidí slíbila, že se na mě přijde podívat, i kolegové z práce, hlavně teda ale lidi z fanfáru. Tak si znova říkám, že fanfár byl dobrej nápad :)


Aby měla maminka radost

13. ledna 2013 v 19:09 | Nessie
Tohle jsem dostala od maminky k Vánocům a ona se vám s tím chtěla pochlubit :)

Domácí výtah

17. srpna 2012 v 18:37 | Nessie
Tak jsem ještě převázala ozdobné uzly, když už jsem si koupila nové pidi karabinky do rohů, a běžím si číst ven, dokud je ještě sluníčko, a pak zaskočím do herního baru seznámit se zase s nějakými novými lidmi. Přeji pěkný večer :)


Už jsem velká, mám i vrtačku

15. srpna 2012 v 21:33 | Nessie
No, možná mi ještě chybí flexa, kovadlina, cirkulárka a kovářská výheň, ale myslím, že už začínám být vcelku vybavená a soběstačná [mám kladivo, šroubováky, celou krabici rozličných šroubků a podložek, silikonovou tavnou pistoli, různá lepidla, malé svěráky (nekecám, teď jsem se koukala do slovníku, jak se to řekne česky...francouzsky jsem to věděla...), mám i pájku a cín s kalafunou, kleště (chybí mi štípačky), elektrikářskou pásku...]. Maminka mi koupila vrtačku a poslala jí po bratříčkovi, takže teď už jsem snad naprosto za vodou.

Brácha mi některé věci připevnil sám (hlavně ty, které vyžadovaly lezení po štaflích) a zbytek jsem si vyvrtala dneska sama. Musím konstatovat, že vrtání je vcelku jednoduchá záležitost a najmě do dřeva mě to fakt bavilo :)


Taky už vím, proč se bráchovi do auta už nevešel ten puf - někdy na Vánoce jsem mu kejvla na to, že mi přiveze moje modely (nevím proč, vzpomněla jsem si akorát na ty malé a úplně jsem zapomněla na tyhle čtverce a kdychle z prváku...). První bylo zděšení, že jsem vůbec nevěděla, kam to jako dáme, ale nakonec jsme našli podle mého velmi příhodné místo a vůbec to nikde nepřekáží. Tohle vrtal brácha, protože to bych asi nedala, jak tam na těch vachrlatejch štaflích balancoval na jedné noze...

Už se je i kde válet! :)

11. června 2012 v 21:57 | Nessie
Supr, po pěti dnech se mi zase povedlo na chvilku připojit k netu... Z Numericablu, který mi měli zapojit ve čtvrtek v poledne, mi volali ve čtvrtek v půl dvanácté, že nikdo nepřijde, a že nejbližší volný termín mají, až budu v Praze. A teď měli ještě tu drzost mi poslat dopis, ve kterém mě vítají do jejich rodiny. Žádný omluvný dopis, žádný měsíc zdarma a podobně... No kdyby existovala jiná varianta, tak tam přejdu hned!!!

Nicméně to není, proč píšu tenhle blog :) Konečně mám kanape!

Uff!

4. června 2012 v 21:47 | Nessie
Tak jsem vám včera večer napsala blog. Akorát, než jsem to dopsala, spadnul net a už se mi ho nepovedlo zprovoznit... Tak tady to máte dneska!

Jedna věc je vytrpět návštěvu obchodu typu ikea, druhá věc je potom ten nábytek smontovat. Příště kupuju nábytek v jednom kusu! Všimla jsem si, že přestali udávat dobu montáže v návodu, asi aby to lidi moc neprudilo, že místo dvaceti minut montují jednu blbou komodu se třema šuplíkama tři hodiny! ;) Ale vypadá to pěkně, ne? ;) A kolik bordelu se do ní vejde!!!


Kamarádka ke konvičce

30. května 2012 v 23:14 | Nessie
Co na ní říkáte? :) Tak teď už fakt jen chybí ten tác a bude to všechno!

Zahrádka

30. května 2012 v 19:22 | Nessie
Tak toto je teď prosím můj výhled z okna ;)

Zařizuju se!

26. května 2012 v 12:38 | Nessie
Někteří mi tu urgujou, jaké je prý to nové bydlení? Tak odpovídám, že vynikající! :) Asi začnu od konce [začala jsem psát včera večer], dneska jsem byla po práci na skleničku (rajčatového džusu) se Sandrou, dlouho jsme se neviděly, tak jsme si měly co povídat. Pak jsem se vracela domů, zašla jsem si koupit uzeného lososa, na kterého jsem měla chuť k večeři, potom jsem viděla, že tady kousek na náměstí je festival od nedalekého baru 6ème Continent a když jsem byla už skoro doma, že si jenom hodím věci, tak mě tady místní všeopravář (boty, klíče, razítka, značky na auta, kuskus...) pozval na kuskus. Tak jsem si šla hodit věci domů do lednice a slezla dolů na večeři :) Ještě mi zbylo na zítra na oběd.

Asi tušíte, které okno je moje? ;)

A zase ty octomilky

27. září 2008 v 12:22 | Nessie
..a pak se divte, že jich tu je tolik!
Už mě ty mrchy vážně serou! Jonesovi jsem řekla, ať po sobě umejvá nádobí, že se jich jinak nezbavíme, ale jeho to evidentně nežere. Mě jo, protože už je mám i v pokoji!!! Tak jsem se dneska definitivně naštvala a zašla koupit novej latexovej ubrus na stůl v kuchyni, protože ten starej už měl díry a pro ty svině to byla fakt pochoutka. Jo a taky jsem umyla konečně sporák a každou chvíli musim mejt podlahu, když tam Jones něco rozplácne po zemi. A taky mi užírá čokolády ze spíže, asi si budu všechno schovávat k sobě :) Ale jinak se máme vlastně rádi!
EPILOG
Ty malý lítající vobludy jsou navíc děsně chytrý, protože přestaly sedět na stole (když už tam není co požírat), ale přesunuly se ke koši a ke dřezu. Takže to tam budu muset znova umejt. A taky se s nima hodlám vypořádat vysavačem! Jones si dal dneska trochu sportu, šel asi 5x dolů a nahoru s odpadkama a odnesl všech 35 krabic od pizzy a dva pytle bordelu. Už nemaj co vožírat v třinácté komnatě.
Jo, a v noci spí!

Hubíme octomilky a jiné povídky

19. září 2008 v 13:44 | Nessie
Pátek poledne, venku je hezky a já hniju ve škole.
Protože, jak už jsem mnohokrát říkala, musím udělat i nějaký předměty ze čtvrťáku, tak jsem se sem vydala už na dopoledne, abych se něco dověděla a hlavně mluvila s profesory, ale nepořídila jsem nic. Snad akorát jsem mluvila s jedním architektem o možné stáži, ale řekl mi, že neví, jestli někoho potřebujou. Tak jsem aspoň zašla na oběd s Martinem, tím Čechem, co je tu na Erasma. Diví se a nevěří svým očím, že tohle všechno je opravdu pravda. Tak mu říkám, že bude ještě hůř! ;) Třeba tuhle vypustil z úst větu: "Člověče, já jsem si chtěl domů zařídit internet a teď vidím, že tam skoro nebudu!" - poté, co zjistil, že ve škole bude každý den (a ještě jsem mu řekla, že od rána do večera...haha)

První týden za námi

15. září 2008 v 12:21 | Nessie
traboule Vieux Lyon
Nic se tu neděje. Tak by se dal shrnout první týden v Lyonu. Konečně přestalo chcát, svítí sluníčko, ale i tak je teplota na maximálně 16°C, což je dost bída na první půlku září. Jak bude v říjnu a v zimě, když už teď to stojí za prd???

Máme nový kola!!!

3. března 2008 v 18:50 | Nessie
nový kolo
Po cca měsíčním chození po obchodech a hledání velo d'occasion (staré kolo) jsme dospěly k názoru, že bude jednodušší si koupit bycikel nový.

Jeden týpek s docela ucházejícím obchodem nás tam honil asi tři tejdny, nakonec pro nás sehnal (někde ukradl) dvě skládačky, na kterých se ovšem nedalo jezdit. A chtěl za to pravděpodobně 40 Eur (cenu nám ani neřekl, jen pořád tvrdil, že nám ji udělá...hahaha).

Na nedělním trhu - blešáku - ve Vaulx-en-Velin jsme byly dvakrát a moc jsme nepochodily. Kola byla drahá a docela zrezivělá. Ostatní místa, která jsme navštívili, dopadla podobně.

Tak jsme se tedy dnes vydali všichni tři na nákupy.

Přijeli naši!!! A taky mi přijely věci :-D

15. prosince 2007 v 23:56 | Nessie
Poslední retrospektivní článek
neděle 11.11.
Tak a máme to tady! Skoro jsem nevěřila svým očím, když jsem u nás v ulici konečně zahlídla stříbřitě modrého Peugeota 106! Ano, jsou tu! Přijeli asi v 11 dopoledne, ani jsem nestihla připravit oběd, jen jsem trochu pouklízela, a už byli tu :)
bratr v mém pokoji a spousta věcí!
Následovalo velké vítání, s rodiči, bráchou a také s mými věcmi (než jsem zjistila, že bratr doma ztopil seznam, co chci přivést, takže doma například zůstal zimní kabát, druhej saxík, baťoh, peřina... :-) Vybalili jsme, najedli jsme se a vyrazili na procházku po Lyonu. Zašli jsme i na kafe, prohlídli si to hlavní (ušli jsme tak kilák, víc moc máma nemohla), bratr obdivoval fontánu na Place des Terreaux... Doma jsem si dala ČESKEJ CHLEBA, TVARŮŽKY A PIVO! Neznám nic lepšího ;) Youness si dal taky, ale pak mi říkal, že mu to moc nechutnalo, ony přecijen tvarůžky jsou docela silný zboží, víme, co!
Mluvili jsme hlavně anglicky, což je jazyk, kterej plus mínus ovládali všichni, máma s Younessem německy a já s ním sem-tam francouzsky, abych ukázala, že už trošku mluvím. Ale osobně si myslím, že máti umí francouzsky líp jak já, rozhodně má daleko lepší slovní zásobu, ta moje je děravá jak cedník.

Takový vcelku obyčejný úterní večer

21. listopadu 2007 v 0:16 | Nessie
pracovní nasazení 1
Úterní večery bývají dost nabité. Ve středu totiž máme atelier. Jako všichni Erasmáci, i já se děsim, co z toho našeho kokota zase zejtra vypadne, tak už radši makám a hodně kreslím, bleju půdorysy a řezy a doufám, že mi zítra zase neřekne, že se mnou odmítá konzultovat, protože není co :)

Světe div se, já bydlím!!!

18. listopadu 2007 v 23:43 | Nessie
postýlka
Tak jo, je na čase, abych se konečně zmínila o tom, jak a kde bydlím. A taky jak jsem se k tomu dostala.

ještě stále nebydlím, takže hledání pokračuje...

18. listopadu 2007 v 21:33 | Nessie
čtvrtek 4.10.
hala
"No taky uz se cejtim lip, ze to konecne mozna vyjde!!! Ted mam jednu holku, ktera tvrdi, ze bude mit zejtra papiry od garanta a chce do toho jit. Tak este musim sehnat jednoho cloveka a v sobotu by se to mohlo podepsat. Byla jsem se tam podivat, koukala jsem na stranky, a zda se, ze je to stale jeste volne (a jsou tam dva byty v tom baraku). Nooo, az budu bydlet, tak se budu cejtit tak o 1000 procent lip!!!

...a zase hledáme

18. listopadu 2007 v 18:43 | Nessie
středa 26.9.
"Zacinam mit vazne problemy komunikovat v jakemkoliv jazyce, protoze kdyz mluvim anglicky, napadaj me fr slova, a obracene (akorat ze v angline jsem schopna vyjadrit cokoliv a mluvim jak mi zobak narost, ve franine je to dycky porod....!) a s cestinou zacinam mit taky vazne problemy Ale mam radost, ze v tom nasem kurzu neni moc lidi, ktery by umeli anglicky, takze se to snad s tou franinou podda."
 
 

Reklama