Praha

Vánoce 2014

6. března 2017 v 16:54 | Nessie
Trochu pozdě, ale přece: pár foto vzpomínek na Vánoce 2014, které jsme nejspíše jako poslední trávili ve čtyřech: ale v tom dobrém slova smyslu, protože teď je nás šest, a možná časem bude i víc :) [žádné novinky tímto neohlašuji]
Tradiční stolová...

A ještě jednou romantická Praha

24. září 2014 v 11:29 | Nessie

Prostě jí máme hezkou. Tentokráte jse, se přidala k davu turistů koukajících na dvanáct apoštolů. A propos, neměl tam na konci zakokrhat kohout, nebo zazvonit kostlivec? Byla jsem z toho nějaká zklamaná. To takovej orloj v Olomóci vyhrává snad čtvrt hodiny! Ale zas je nechutně kýčovitě dělnickej (archivní foto bohužel nemám).


Západ slunce na Střeláku

16. září 2014 v 21:41 | Nessie
No jo, je to kýč, ale když bylo tak pěkně...


Ohlédnutí za Ježíškem

24. dubna 2014 v 12:22 | Nessie
Tak jsem po dlouhé době jako marod doma, nic moc nemusím, většinu neodkladných věcí už jsem vyřešila, seriály už jsem vykoukala, tak jsem si řekla, že bych se mohla zase jednou věnovat blogu. Navíc teď koukám na Trabantem Jižní Amerikou a dodává mi to chuť taky zvěčnit zážitky z mých cest...

Vzpomněla jsem si, že jsem vůbec nezdokumentovala letošní Vánoce. A přitom mám docela spoustu pěkných foteček..

Kuk, Praho, už jsem zase pryč

18. září 2013 v 22:52 | Nessie
Přiletět. Řídit. Na oběd s celou rodinou. Na kafe s Andreou ze Slovenska. Do Crossu na pivo a pokec s Andreou a jejím novým velmi milým objevem. Opravit saxík. Vyzkoušet si Selmer VI - Ferrari mezi saxofony. Divadlo v Dlouhé - Souborné dílo W.Shakespeara ve 120ti minutách. Vynikající. Jít na poslední chvíli s Vaškem na oběd. Dát si vynikající tiramisu jako sladkou tečku. Zahrát si na skvělý tenor saxofon a taky na sopranino - splněný sen. Přijít kvůli tomu pozdě na večeři s Markem. Ale stihnout divadlo v Činoherním klubu. Sexuální perverze v Chicagu není zrovna divadlo na doporučení. Nechat si udělat "nové" vlasy. Zevlit doma. Večeře U Vystřeleného voka. Cimrman - České nebe. Moc pěkné divadlo, ale trochu překvapivě krátké. Odvést auto i s tátou na propadlou technickou. Zavolat kamarádovi Ondrovi, ať jde na oběd. Zadělat kvásek na chleba. Jít s mámou na výstavu o Marylin Monroe. Zmoknout. Vyzkoušet novou cestu k panu opraváři saxofonů. Vyzvednout si nový saxofon na vyzkoušení. Jít s kamarádem Thrainem na pivo. Shledat, že i po 12ti letech si máme pořád co povědět a kromě toho, že z něj vyrostl moc pěknej a rozumnej kluk. Ukrást si dva půllitry domů. Nechat se jako zamlada doprovodit až domů a přede dveřmi dostat sladkou pusu. Shánět po obchodech bazalku, piniové oříšky, parmezán, rajčata býčí srdce a čerstvé těstoviny. Shánět čerstvé těstoviny na trhu na Jiřáku. Odjet na chatu. Nadýchat se volně vzduchu. Zatopit v peci. Udělat těstoviny s bazalkovým pestem a rajčaty. Nakrmit rodiče. Zadělat na chleba. Hrát na saxofony. Mixovat a stříhat nahrávky z hraní. Povídat si s rodiči. Sbírat houby na pozemku. Chodit na kadibudku. Upéct v peci chleba na snídani-oběd. Jít do lesa. Najít 3 praváky a aspoň 5 kilo hub celkem. Hrát na saxofony. Přejet plnou čáru a usmívat se na pány policajty s nově udělanou technickou a odjet s plnými 12ti body. Vyzkoušet další tři saxofony. Vrátit zapůjčený saxofon. K Vánocům si udělat radost novou Amátkou. Nepřijít pozdě na sraz s Markem na kafe. Stavovské divadlo - Figarova svatba a Krajčo. Průměrné představení. Sbalit se. Odvést se na letiště (a zase auto tři měsíce neřídit). Zjistit, že se nevejdu do letadla, tudíž musím přes Curych. Dojet domů místo ve 4 v 8. Najíst se a jít muzicírovat s kamarády ven na ké. Jít zase do práce. Ale to už je zas jiný příběh.

Velmi náročná dovolená 2/2

26. května 2013 v 18:24 | Nessie
Poté, co jsem se vrátila plna dojmů, pylů, jehličí a namožených svalů z Vavřetic, mě čekal kulturní, zkrášlovací a vyřizovací čtvrtek. Mám ráda tyhle rozličné dny, kdy toho stihnu hrozně moc, protože mě něco donutí ráno vstát, a pak mám během dne spoustu aktivit.

Velmi náročná dovolená 1/2

25. května 2013 v 23:32 | Nessie
Z mojí poslední dovolené v Čechách jsem se vrátila už skoro před dvěmi týdny, ale přiznávám, že jsem opravdu neměla čas (a nebo inspiraci a sílu) napsat z ní blog. A přitom jsem toho zase stihla tolik, že tenhle blog budu psát určitě hodnou dobu. Ono se to totiž pak nedá úplně všechno přeskákat, a i když už si všechno nepamatuju, tak jednak mám zápisy v kalendáři, které mi pomohou si vzpomenout na to, co jsem vlastně dělala, a pak taky hromadu fotek, kterou jsem ještě stále neprotřídila. K narozeninám jsem totiž dostala od rodičů nový foťák, Nikona Coolpix 310, který má obrovskou světelnost a docela slušný manuál. Zůstává to krabička s dírou, ale do té Indonésie se mi nechce brát si zrcadlovku, do které mi akorát nalezou ještěrky. Ještě se s foťákem sžívám, ale není špatný :)

Jarní Praha

17. března 2013 v 22:04 | Nessie
Závěr nemocenské v Praze? Nic lepšího si neumím představit. Jen škoda, že mi vždycky potom trvá několik dní, abych strávila ten kulturní šok.. Naštěstí je tu muzika a fanfár, takže jsem s nimi dneska strávila celý den na třech různých koncertech, taky jsem si stihla zahrát jednu deskovku v herním baru, a zejtra máme ještě jeden koncert na Svatého Patrika. Teď mám dilema, jestli si mám nabarvit vlasy na zeleno do tématu, když už jsem si tu zelenou koupila, nebo s tím radši počkat na léto. Naplánovanou mám rubínově červenou, ale ta zelená je lákavá... :) [upgrade: nakonec zvítězila červená, výsledek určitě vyfotím]

Nicméně zpátky k Praze, bylo tam skvěle!!

Vánoce v Praze

8. března 2013 v 17:10 | Nessie
Ten čas letí.. No snad si z toho budu ještě něco pamatovat :)Třeba to, že jsem do Prahy letěla z Lyonu přes Paříž, abych ještě stihla firemní vánoční večírek, a jak jsem dávala Markovi, který letěl se mnou, můj nákup, aby mi ho nechal dva dny v lednici a přivezl na letiště. Přiletěla jsem několik dní před Ježíškem, takže jsem měla docela čas ještě dochystat dárečky, napéct cukroví a další věci. Ale obecně byly tyhle Vánoce takové trochu uspané, paradoxně nejvíc věcí jsem podnikla až po novém roce.

Další dovolená v závratném tempu

11. listopadu 2012 v 22:50 | Nessie
Většina lidí jezdí na dovolenou, aby si odpočinuli. Já se poslední dny dovolené téměř těším do práce, jak si tam zase odpočinu :) Ale rozhodně si nemůžu stěžovat, protože po stránce psychické se krásně odreaguju a dělám toho tolik, že mám pak ještě pár měsíců na co vzpomínat. Teďka jsem byla zase v Praze, kam se za mnou přijela podívat ze Slovenska i kamarádka Andrea, a po týdnu jsem odjela do Lucemburku za kámoškou Janou a podívala jsem se i do německého Trieru a do francouzského Metzu. A teď už jsem zase zpátky v Lyonu, chodím do práce, hraju s fanfárem po ulicích, kde nás bombardují syrovými vajíčky a taky jsem se vrhla do velkého podzimního úklidu,kterým jsem dneska strávila celý den, ale mám z toho dobrej pocit :)


Povánoční radovánky

3. července 2012 v 12:12 | Nessie


Po Starých zámeckých schodech

3. července 2012 v 10:03 | Nessie

Mám se fajn...prázdninově

1. července 2012 v 13:24 | Nessie
Dovolená je supr věc. To je obecně známá věc. A léto v Praze je snad ještě lepší věc, takže dohromady to je úplně bomba :) Navíc mi prozatím vyšlo počasí, takže jsem se včera kousek od naší nové chatičky koupala poprvé v rybníce a kdyby to nebylo tak daleko, šla bych se tam dneska koupat znova!

Ještě chvíli Praha

21. dubna 2009 v 17:47 | Nessie
25. narozeniny
V pondělí večer po návratu na mě čekala narozeninová kytice, přání a taky dáreček k jubileu, vcelku zajímavé stříbrné šperky. Ani jsem si s našimi nemohla dát večeři, protože jsem v úterý ráno šla na krev. Jo a taky jsem kvůli tomu na chatě skoro nemohla pít, v sobotu JEN šest piv za celý den a v neděli jednu flašku vína, v pondělí nic... Už to se mnou začíná býti vážné. Ale co máte dělat, když je kolem tak neinspirativní okolí?

Velikonoce, Jadruž II a oslava čtvrt století

21. dubna 2009 v 17:46 | Nessie
Valcha - chráněná krajinná oblast
Při rozhodování, jestli jet na Velikonoce do Prahy, nebo ne, hrálo docela velkou roli (pozitivní ;) to, že Tomáš s Aničkou (spolužačka ze střední) pořádali chatu na celé tři dny, na Jadruži - kousek od Tachova skoro u hranic s Německem. Takže jsem nakonec přijela do Čech a jela i na chajdičku.

Štědrý večer nastal, stědrý večer nastal, koledy přichystal...a hlavně že je to za náma

2. ledna 2009 v 19:26 | Nessie
stromeček
Štědrý den se letos nesl v neskutečně pohodovém duchu, v porovnání s dlouhodobým průměrem. Bratr jako vždycky odmítal dát na stromeček cokoliv barevného, což mu schvaluji, protože letos jsme měli opravdu vkusný stromek (krom těch blikajících svíčiček, co si zase prosadila máti, naštěstí nespecifikovala, že to musí být ty barevný...), ale z počátku to vypadalo, že tam vlastně žádný ozdoby nedá a byl fakt na zabití! To ostatně i den předtím a dny potom, ale co se dá dělat...je to jednou můj bratr :)

Čas předvánoční

30. prosince 2008 v 21:36 | Nessie
Praha
Čas předvánoční letos uletěl stejně tak rychle, jako ten předtím, ale byl fakt nabitý vším možným, cestováním, večírky a kamarády.

Praha - nečekaně a o to lepší

3. prosince 2008 v 16:26 | Nessie

Hradčany od Lávky
sobota 22.11.

Už jsme tedy dorazili do Prahy, ale co jsem tu ten týden prováděla, jsem ještě popsat nestihla. Nevím, jestli to tady vlastně ještě někdo čte, ale což, píšu si to stejně pro sebe a baví mě to :)
Přijela jsem teda ještě v tu sobotu, ale do neděle nezbývalo více než deset minut. Rozloučili jsme se před barákem, všechny moje věci vyskládaný před vstupními dveřmi, a za chvíli už jsem se nahoře vítala s rodinou. Máma se na mě moc těšila, ale nejprve jí ta moje smska: zejtra přijedu, trochu vyděsila, co že se mi to stalo. Nic...prostě jsem měla chuť přijet!

Cesta domů

23. listopadu 2008 v 22:32 | Nessie
V pátek ráno prof na prože (projekt) řekl, že chce lóži dekalé (posunout takovou práci, kdy se celej den sedí ve škole a kreslí), tak jsem se rozhodla, že mě tedy příští týden v Lyonu nic nedrží. Zdeněk se zítra vrací do Jihlavy a jedno místo v autě kromě Adama určitě ještě mít bude. Rozhodnutí to bylo fakt z minuty na minutu a pak jsem se začala strašně těšit.

Les Français à Prague

7. září 2008 v 10:23 | Nessie
v ZOO
Včera mi odjeli Francouzi. Jena-Marie a jeho kámoš Morad s přítelkyní Fanny. Fakt jsem tomu do poslední chvíle nevěřila, že opravdu přijedou. Udělali si trochu delší prázdniny a nejdřív letěli do Dublinu trochu se podívat po krásách Irska a taky prej se připravit na pití piva :) JM mi řekl, že letenka přes Dublin včetně hostelu stála stejně jako přímý let Marseille-Praha. Divný, ale budiž. Přijeli tedy nakonec ve středu 27.8., sraz jsme si domluvili v půl dvanácté u koně na Václaváku. Nechtěl, abych za nimi jela na letiště, že prý se sejdeme někde v centru tam, kde se Pražané scházejí nejčastěji. Když se ve třičtvrtě objevili u výlezu z metra, tak jsem byla asi pět minut naprosto omráčená a nebyla jsem schopná mluvit, ale pak už to bylo všechno fajn. Manžári byl samá pusinka a strašně milej a bylo vidět, že se na mě fakt těšil. Docela dobrý zjištění po tom všem, co mi pacholek provádí.
 
 

Reklama