Srpen 2014

Vaříme v tajine

31. srpna 2014 v 21:18 | Nessie |  Recepty (žrádlo)
V Maroku jsem si koupila tajine, protože jsem v tom ochutnala jídlo přímo na místě, a chtěla jsem si to zkusit uvařit i já sama.
Je to určitým způsobem vaření v páře, ale jelikož to má i pokličku, tak se tam ty chutě nějak více prolínají. A taky se to nemíchá, takže se zelenina "nerozmatlá", jak tomu bývá na pánvi. Postup je jednoduchý: všechno nakrájíme (zelenina, maso, brambory...), zasypeme kořením, zakápneme olejem a přidáme trochu vody (malinko, jinak to přetejká) a hodíme na plynový sporák tak na 20-30 minut. Zelenina je pak křupavá, barevná, a všechny chutě se zajímavě promíchaly a bylo to prostě dobré. Navíc se v tom vaří fakt jednoduše, moc času to nezabere, a v myččce se to krásně umylo, takže se to ani nepřipaluje.

Doporučuju!


Festival v Miribel

31. srpna 2014 v 21:00 | Nessie
Každoročně se tam chystám, nikdy se tam nedostanu. Letos jsem se nechala přemluvit a přijela aspoň na nedělní odpoledne, kdy jsou koncerty zadarmo. V parku kousek za Lyonem (15 km na kole) pořádají už několik let na konci prázdnin takový Woodstock a říkají tomu Woodstower. Tak jsme s kamarádem Arganem, se kterým jsme byli předtím v Belleville, sedli na bajky a vyrazili podél vody až na místo, kde jsme se setkali s dalšími kamarády a užívali si poslední zbytky letošního sluníčka.


Nečekaný svátek hudby

31. srpna 2014 v 20:52 | Nessie |  Muzika
Taková noticka špíše, než článek, abych nezapomněla. Ale letošní svátek hudby (21. června) byl moc fajn. Protože jsme se ho stali nečekaně součástí. Byli jsme tři: kytarista Niko, perkusionista Idir a já, saxofonistka Nessie. A šli jsme se podívat na koncert kamaráda, který hrál se začínající skupinou, kde měli jistého akorát zpěváka a kamaráda basáka Aliho. No a když jsme to po dvou písničkách už nemohli poslouchat, tak si vzal kytaru Niko, Idir vzal do parády cajon (bicí krabice by se dalo říct) a já si vzala sopránku, se kterou jsem šla rovnou ven, aby mi pak nebylo líto, že nemám na co hrát. A nejlepší pocit byl ten, že jestli předtím se tam lidi jdoucí okolo pouze pozastavili, aby šli dál, co jsme to vzali do ruky my, tak se najednou zaplnila celá ulice a lidi zůstávali a poslouchali nás, tancovali, a na konci nám děkovali za skvělý hudební zážitek!


Dojeli jsme do Belleville!

18. srpna 2014 v 10:31 | Nessie |  Toulky po Francii
Příjemný 60ti kilometrový výlet podél řeky Saôny až do Belleville. Sluníčko pařilo, kola šlapala a s kamarádem jsme si docela dobře i popovídali. Chvilkama jsme jeli po asfaltce, ale hlavně to byla lesní cesta s kamením, tak se k tomu přidal i trochu cross. Taky jsme si dopřáli piknik na jednom ostrůvku, koupili jsme si na trhu samý dobrý věci a pak se tam s tím složili (vlastně jsme zapomněla napsat o tomhle do výčtu mých aktivit, podobný piknik, ale bez následovného kolovýletu jsem podnikla s jedním kamarádem asi před třemi týdny a bylo to taky supr).


Jak pokračuje léto

15. srpna 2014 v 14:20 | Nessie
Kromě akcí, o kterých píšu nějak víc, jako třeba víkend s fanfárem, nebo víkend v pohoří Jura, se toho i tak děje docela dost. Jen jsem poslední dobou dost unavená, a když už mám trochu volna, tak radší jdu někam hrát, nebo sportovat a nechce se mi sedět u počítače. Dneska mám trochu výjimku, protože jednak venku prší (a to je prosím 15. srpna, kdy by venku měla být ta největší vedra!!) a pak je dneska taky panenka Marie, takže státní svátek. A protože si chci opravdu pořádně odpočinout, vzala jsem si volno i v pondělí a rozhodla jsem se, že na 4 dni zalezu do nory a budu spát. Další program je, že dopíšu ještě nějakej blog, pak si budu chvíli číst, a pak si dám šlofíka, protože se mi už zase klíží očka.


Pracovně prázdninový výlet do centrální Francie

15. srpna 2014 v 13:49 | Nessie |  Toulky po Francii
Zhruba uprostřed Francie se nachází region Auvergne, který je prostě uprostřed. A nic tam není. Nic tam nevede, nic se tam neděje, a je to takový pozapomenutý kraj. Ale moc pěkný, to jako jo. Vlakem se tam taky pořádně jet nedá, protože koleje TGV tam nevedou a obyčejná lokálka tam jede 3x denně a je to pěkná štreka. Takže jsme tam nakonec jeli autem. Tam znamená do Issoire. Pracovně, jinak bych se tam nevydala. Máme vymyslet zastřešení nad schody do podchodu, akorát problém je, že jsme v blízkosti románského kostela Svatého Pavla, a tudíž to budeme muset konzultovat s památkáři, a tudíž k tomu potřebují architekta. Nádraží tam mají pěkné, ale když už jsme tam jeli dvě a půl hodiny a pracovní prohlídku zvládli za hodinu, aspoň jsme se šli podívat na kostel a trochu se prošli po centru a dopřáli si oběd s místními sýry a šunkou.


Pivoňky

14. srpna 2014 v 23:01 | Nessie |  Kytičky
Ale už si je nekoupím, byla jsem dost zklamaná. Jsou hodně drahý, trvá jim 2 týdny, než se rozvinou, a když už se rozvinou, hned začnou padat lístky, a ta vůně mě taky moc neomráčila...


Slunečnice

14. srpna 2014 v 20:07 | Nessie |  Kytičky

Domeček ve větvích

10. srpna 2014 v 21:48 | Nessie |  Toulky po Francii
Aneb jak to vypadá, když si splníte klukovský sen (a máte na to dostatek prostředků, času i sil).Výlet do Modre

1. srpna 2014 v 17:08 | Nessie |  Toulky po světě
Modra je bývalé královské městečko kousek za Bratislavou. Mají tam tři kostely, z toho dva vedle sebe dole (aby to evangelíci a protestanti neměli tak daleko) a jeden nahoře na náměstí. A pak tam taky kámoščina rodina má menší domeček s krásným štukovým stropem s biblickými výjevy a nádherným dvorkem plným klidu a pohody. A kytiček !