Září 2013

Indonéský deníček 6 - Návrat ztracených duší

30. září 2013 v 23:17 | Nessie |  Indonésie
Venku pomalu začíná podzim, tentokrát už asi definitivně, ani babí léto nám ho nejspíš nevrátí, tak je čas zavzpomínat na letní dovolenou a to teplíčko tam. Docela bych si dala, ale asi už jsem zapomněla na to dusno, pálivý jídlo a modlitby ve 4 ráno, ono by mě to rychle zas přešlo... Navíc nemohu odolat povzdychu slečny Lenky, že jsem psaní v nejnapínavějším skončila :)


Kuk, Praho, už jsem zase pryč

18. září 2013 v 22:52 | Nessie |  Praha
Přiletět. Řídit. Na oběd s celou rodinou. Na kafe s Andreou ze Slovenska. Do Crossu na pivo a pokec s Andreou a jejím novým velmi milým objevem. Opravit saxík. Vyzkoušet si Selmer VI - Ferrari mezi saxofony. Divadlo v Dlouhé - Souborné dílo W.Shakespeara ve 120ti minutách. Vynikající. Jít na poslední chvíli s Vaškem na oběd. Dát si vynikající tiramisu jako sladkou tečku. Zahrát si na skvělý tenor saxofon a taky na sopranino - splněný sen. Přijít kvůli tomu pozdě na večeři s Markem. Ale stihnout divadlo v Činoherním klubu. Sexuální perverze v Chicagu není zrovna divadlo na doporučení. Nechat si udělat "nové" vlasy. Zevlit doma. Večeře U Vystřeleného voka. Cimrman - České nebe. Moc pěkné divadlo, ale trochu překvapivě krátké. Odvést auto i s tátou na propadlou technickou. Zavolat kamarádovi Ondrovi, ať jde na oběd. Zadělat kvásek na chleba. Jít s mámou na výstavu o Marylin Monroe. Zmoknout. Vyzkoušet novou cestu k panu opraváři saxofonů. Vyzvednout si nový saxofon na vyzkoušení. Jít s kamarádem Thrainem na pivo. Shledat, že i po 12ti letech si máme pořád co povědět a kromě toho, že z něj vyrostl moc pěknej a rozumnej kluk. Ukrást si dva půllitry domů. Nechat se jako zamlada doprovodit až domů a přede dveřmi dostat sladkou pusu. Shánět po obchodech bazalku, piniové oříšky, parmezán, rajčata býčí srdce a čerstvé těstoviny. Shánět čerstvé těstoviny na trhu na Jiřáku. Odjet na chatu. Nadýchat se volně vzduchu. Zatopit v peci. Udělat těstoviny s bazalkovým pestem a rajčaty. Nakrmit rodiče. Zadělat na chleba. Hrát na saxofony. Mixovat a stříhat nahrávky z hraní. Povídat si s rodiči. Sbírat houby na pozemku. Chodit na kadibudku. Upéct v peci chleba na snídani-oběd. Jít do lesa. Najít 3 praváky a aspoň 5 kilo hub celkem. Hrát na saxofony. Přejet plnou čáru a usmívat se na pány policajty s nově udělanou technickou a odjet s plnými 12ti body. Vyzkoušet další tři saxofony. Vrátit zapůjčený saxofon. K Vánocům si udělat radost novou Amátkou. Nepřijít pozdě na sraz s Markem na kafe. Stavovské divadlo - Figarova svatba a Krajčo. Průměrné představení. Sbalit se. Odvést se na letiště (a zase auto tři měsíce neřídit). Zjistit, že se nevejdu do letadla, tudíž musím přes Curych. Dojet domů místo ve 4 v 8. Najíst se a jít muzicírovat s kamarády ven na ké. Jít zase do práce. Ale to už je zas jiný příběh.


Práce : muzika : spánek = 2:3:1

4. září 2013 v 18:08 | Nessie |  Muzika
Podle této rovnice musíte jasně chápat, že momentálně využívám každou volnou chvilku, abych se mohla věnovat svým nejoblíbenějším koníčkům. Tedy saxofonům a nově i pozounu.


Usměvavé graffiti

2. září 2013 v 23:15 | Nessie