Srpen 2013

Jsme slavní!!!

15. srpna 2013 v 10:47 | Nessie |  Muzika
Přes léto se scházíme banda muzikantů skoro každý večer na nábřeží Rhôny (na quai "ké" či berges jak je to v novinách) a děláme kravál. Ale asi se to lidem líbí, protože někdy máme i dvacetičlenné publikum najednou. Naše banda čítá tak deset muzikantů a různý počet kamarádů a čumilů, kteří s námi tráví večer. S tím saxofonistou Arthurem si naprosto hudebně rozumíme a hrajeme spolu fakt skvělé věci. A všechno je to improvizace. Navíc jsem konečně z fanfáru vydolovala pozoun a teď na něj zkouším hrát a asi jsem tomu tahání roury pro padla. No a krom toho, že jsem byla jednou v chládku v kině a jednou v bazénu, tak vlastně kromě práce nic jiného, než hraní, nedělám. Ale je to super!


Green

14. srpna 2013 v 17:56 | Nessie |  Barvičky na hlavě
Tak jsem si konečně splnila sen: mám zelené vlasy. Kolegové už na to skoro nereagovali. Jen někteří měli poznámky spíše ve smyslu, že jsem byla dokonale zeleně sladěná (včetně svítivě zeleného laku na nehty). Jedna teda řekla, že když je budu pravidelně zalejvat, že povyrostou.

Příští barva? Modrozelená!


Indonéský deníček 5 - Nákupní den

8. srpna 2013 v 23:16 | Nessie |  Indonésie
Když jsem se vzbudila někdy v poledne (ne, fakt, jak jsem mohla spát tak dlouho, kór když jsem nešla spát tak pozdě?), tak jsem se začala shánět po Nově, protože v Indonésii se fakt bez motorky nedostanete nikam. Ani najíst. Obratem mi přišla smska, něco jako "Sorry, taky musím někdy pracovat, bejby." (byla neděle). Tak jsem jako B plán zavolala Nathanovi, co dělá a jestli by nemoh přijet a vzít mě někam na jídlo. Dorazil docela za chvíli, že taky před nedlouhou dobou vstával, a že by na oběd šel. A že pak musí na nákupy, ale jestli chci, že mě klidně vezme s sebou.


Indonéský deníček 4 - Nathan Movie Star

5. srpna 2013 v 22:23 | Nessie |  Indonésie
Ještě nikdy jsem nebyla přítomna natáčení filmu, o to víc mě překvapilo, že jsem se na jedno dostala právě v Indonésii. Zrovna tu točili film jména Sukarno a jako spousta "bule" - bílých, si tu Nathan taky přivydělával pózováním. Byl pěkně na fešáka v zeleným vojenským a šaškoval celý den okolo nějaké motorky. Ani jednou si na ní nesed. Zůstaly jsme tam asi tři hodiny, ale za tu dobu se nepohnul. Jeli asi 10x tu samou scénu, pokaždé z jiného úhlu. Pokaždé trvalo dobře 20 minut, než znovu nachystali scénu, aby pak mohli udělat půlminutový záběr. Asi by mi z toho šiblo. Film teda nebude pro mě.

S tlupou hrozivě vyhlížejících vojáků. A nerozvážně mi půjčili flintu :)


Indonéský deníček 1-3 - doplňkové fotky

5. srpna 2013 v 20:21 | Nessie |  Indonésie
Nova je hodná holka a jak slíbila, tak udělala. Poslala mi svoje fotky, které udělala první dny, kdy jsem byla v Jogjakartě. Přidám je do už existujících článků, ale některé dám i sem jako samostatný článek. Jsou to převážně jen fotky se mnou, ona mi poslala hlavně tyhle.

Teď nevím, jestli to v ruce držím jake fruit, nebo je to něco jiného, každopádně jsem to v životě neviděla :) A Nova měla srandu, že nevím, o co jde.