Červenec 2013

Indonéský deníček 3 - Jedeme na pláž

31. července 2013 v 20:21 | Nessie |  Indonésie
Vzhledem k tomu, že jsem se do postele dostala někdy ve čtyři ráno po tom skvělém večírku, a Nova si šla lehnout někdy v devět, tak mě nemilosrdně ve dvanáct vykopala z postele s tím, že se jede na pláž a že přece nebudeme celý den spát. Docela by mě zajímalo, v kolik šli spát ostatní, protože nevypadali, že by se chtěli hnout, když jsme s Nathanem odjížděli. Dobře, že mě vzbudila, přece neprospím celý den (to jsem si užila až o dva týdny později...).


Indonéský deníček 2 - Turistky v Jogjakartě

31. července 2013 v 0:19 | Nessie |  Indonésie
Dneska žádné velké vyspávání, rozhodla se Nova, a v 10 mě vytáhla z postele. No ale i tak jsem se konečně pořádně vyspala a byla připravená na den plný nevšedních zážitků, divného jídla a úmorného vedra. I když jak nad tím teď přemýšlím, a v Lyonu máme už 14 dní asi 35°C a v noci 28°, tak tam vlastně takové vedro nebylo... Jen ty pachy a vlhko. Ještě se mi občas stane, že cítím nějaký pach odtama, ale už to ustává...přestávám mít pachoviny (vzor slyšiny). Nicméně vraťme se zpět k tématu, dneska (ve čtvrtek) byla na programu prohlídka nejdůležitějších staveb ve městě. Viděly jsme Vodní palác a královský palác (úplně jsem to nepochopila, ale vysvětlovala mi, že sice Indonésie je republika, ale že v Jogji mají království a také krále), pak jsme ještě viděly sbírku kočárů.


Letní festivaly a muzika v ulicích

28. července 2013 v 21:34 | Nessie |  Muzika
Teda musím říct, že se nenudím. Právě jsem se vrátila ze skvělého a naprosto nepředvídatelného víkendu s fanfárem, a bylo to o to lepší, že jsem vlastně vůbec nevěděla, kam jedeme a co tam budeme dělat. Byli jsme na festivalu "Chalon dans la rue" neboli Umění na ulici a bylo to obrovský. Navíc jsme si s fanfárem vzali nástroje a krom sledování scének a koncertů jsme taky hráli, někteří celou noc (obě noci), někteří do dvou (pak už jsem toho měla fakt dost). Nejlepší místo, kde jsme hráli, byl rozhodně kruháč. Než nás vyhodili, že vedle je jiné představení a že děláme moc kravál (takhle si nás posílali až do půlnoci, pak už jsme hráli, kde jsme chtěli...ovšem úroveň s přibývajícími promile klesala...ale naštěstí i publikum bylo opilé, takže si toho nevšimli).Indonéský deníček 1 - Jak jsem si užila první den

22. července 2013 v 21:00 | Nessie |  Indonésie
Můj přílet do Indonésie se trošičku zkomplikoval, i když nakonec to vlastně bylo ještě lepší, než kdyby se to nestalo. Brácha měl menší karamból na motorce a musel zůstat týden na nějakém ostrůvku, kde zrovna byl. Jako myslela jsem, že ho zastřelím, když mi to oznámil v pondělí někdy ve dvě odpoledne a já měla večer odlítat. Nakonec mi poslal jednu místní kamarádku, jmenuje se Nova, aby mě vyzvedla na letišti a postarala se o mě, než se brácha vrátí.Indonésie - tak vzdálená země, co my vlastně o ní víme?

18. července 2013 v 18:06 | Nessie |  Indonésie
Než jsem tam jela, tak jsem o ní taky moc nevěděla. Jen pár kusých informací, co mi předal brácha, protože tam už několik měsíců pobýval na stáži. Trošku jsem se koukla do mapy, ale vlastně jsem to moc neřešila, nechala jsem to na bráchově režii (což už teda příště neudělám, protože organizačními schopnostmi zrovna neoplývá, ale o tom někdy jindy). Dneska jsem chtěla napsat několik obecně poplatných věcí o téhle zemi, a potom začnu s mým indonéským deníčkem.