Srpen 2012

Muzikální sousedi

26. srpna 2012 v 12:45 | Nessie |  Muzika
Sedím si takhle v pátek v podvečer na kanapi a koukám na film, když shora slyším kytaru a saxofon. Kytaru už jsem slyšela v týdnu, ale saxík ještě ne. Tak jsem vzala ten můj a chvilku odpovídám. Pak jsem se sebrala a šla nahoru i se saxíkem. A zjistila jsem, že ten milej dredatej soused, co bydlí přímo nade mnou, hraje na altku, a krom toho má kamarády, co hrajou velmi dobře na kytaru. A tak jsme strávili vynikající jammovací večírek se třemi saxofony, dvěma kytarami a jednou flétnou. Přinesla jsem na ochutnání i dvě lahvinky ceněného moku, alias českého piva z bratříčkova dovozu, a těším se, až si s nima půjdu sednout na ké i s nástroji.


Oranž?!

22. srpna 2012 v 19:01 | Nessie |  Barvičky na hlavě
Tak jsem se rozhodla, že si asi seženu další barvy... Ostře červenou, zářivě fialovou, svítivě modrou a zvažuju i jablíčkově zelenou... :) Každopádně začínám nakupovat barevné laky, které jdou s barvou vlasů...akorát si snad budu muset začít lakovat nehty na rukou, až bude zima a nebudu moct nosit sandálky! Och.


Taková obyčejná neděle

19. srpna 2012 v 23:11 | Nessie
Já vím, že říkáte, že to, co já stihnu za týden, vy neděláte ani za měsíc... No tak dnešek byl taky plodný :) Vůbec celý víkend, když nad tím přemýšlím. Je to fajn jednou za čas strávit víkend sama doma a "nicnedělat", v mém podání samozřejmě.


Tour de France Škodovkou I: Abbaye de Montmajour

18. srpna 2012 v 22:49 | Nessie |  Toulky po Francii
Teda ten čas letí...už to je víc jak týden, co bratříček odjel a já ještě pořád neprobrala všechny fotky. No jo, taky kterej nerozum toho zase vyfotit tolik! Ale nevím, kdy příště se zase na takovouhle road movie na jihozápad Francie dostanu, takže si na to chci uchovat vzpomínky :)Domácí výtah

17. srpna 2012 v 18:37 | Nessie |  Zařizuju se
Tak jsem ještě převázala ozdobné uzly, když už jsem si koupila nové pidi karabinky do rohů, a běžím si číst ven, dokud je ještě sluníčko, a pak zaskočím do herního baru seznámit se zase s nějakými novými lidmi. Přeji pěkný večer :)Už jsem velká, mám i vrtačku

15. srpna 2012 v 21:33 | Nessie |  Zařizuju se
No, možná mi ještě chybí flexa, kovadlina, cirkulárka a kovářská výheň, ale myslím, že už začínám být vcelku vybavená a soběstačná [mám kladivo, šroubováky, celou krabici rozličných šroubků a podložek, silikonovou tavnou pistoli, různá lepidla, malé svěráky (nekecám, teď jsem se koukala do slovníku, jak se to řekne česky...francouzsky jsem to věděla...), mám i pájku a cín s kalafunou, kleště (chybí mi štípačky), elektrikářskou pásku...]. Maminka mi koupila vrtačku a poslala jí po bratříčkovi, takže teď už jsem snad naprosto za vodou.

Brácha mi některé věci připevnil sám (hlavně ty, které vyžadovaly lezení po štaflích) a zbytek jsem si vyvrtala dneska sama. Musím konstatovat, že vrtání je vcelku jednoduchá záležitost a najmě do dřeva mě to fakt bavilo :)


Taky už vím, proč se bráchovi do auta už nevešel ten puf - někdy na Vánoce jsem mu kejvla na to, že mi přiveze moje modely (nevím proč, vzpomněla jsem si akorát na ty malé a úplně jsem zapomněla na tyhle čtverce a kdychle z prváku...). První bylo zděšení, že jsem vůbec nevěděla, kam to jako dáme, ale nakonec jsme našli podle mého velmi příhodné místo a vůbec to nikde nepřekáží. Tohle vrtal brácha, protože to bych asi nedala, jak tam na těch vachrlatejch štaflích balancoval na jedné noze...


Zevlovací víkend

13. srpna 2012 v 21:04 | Nessie
Vzhledem k tomu, že než vytřídím fotky z výletu na jih Francie, tak by ostatní zážitky zůstaly opomenuty, musím tady zvěčnit pár slov a fotek z uplynulého víkendu. Myslím, že bych takhle mohla strávit klidně týden i dva. Pak už bych se asi začala zase nudit. Ve čtvrtek večer jsem si smskovala se Zamírem a nějak mě napadlo zeptat se, jestli budou i přes víkend na chatě, kde už jsme byli v červnu - v Provenci nedaleko od Montélimar. A byli a nikomu nevadilo, že přijedu, jsou tam zvyklí mít neustále hostí, takže jsme byli všichni spokojení :)

Víkend jsem strávila spaním, válením se u bazénu na sluníčku, koupáním se, koupáním se v noci se sledováním hvězdiček, čicháním levandule (trochu jsem si nasbírala i domů) jezením, pitím a nic neděláním. Jo a taky jsem se konečně zase dostala k akvarelu. Skvělej relax!Annecy Fête du lac počtvrté

11. srpna 2012 v 19:44 | Nessie |  Toulky po Francii
Teda skoro bych tomu nevěřila, ale letos už počtvrté jsem jela do Annecy na ohňostroj v rámci svátku jezera. Letos se mi povedlo koupit lístky hned v dubnu, ten den, co otevřeli předprodej, navíc na tribuny, takže lepší umístění jsme mít snad ani nemohli. My, protože jsme tam jeli i s bráchou a Sárou, jeho přítulkou. Ve městě bylo skvěle, je to tam pořád tak krásné, koupání v jezeře bylo ještě lepší (Leni, možná Tě s tím vším koupáním začínám dohánět!) a ohňostroj úplně nejlepší! Ostatně posoudit můžete sami, i když z fotek se toho nedá moc poznat, protože tam chybí ta celistvost a taky hudba, do které to celé představení krásně zapadá.


Jen tak pro pořádek

11. srpna 2012 v 18:36 | Nessie
Abych zachovala určitou kontinuitu, hlavně pro mě, až se budu v zimě kopat do zadku nudou a vzpomínat na léto, tak si musím taky napsat, že když jsem se vrátila z Bristolu a než přijel na týden bratříček, stavil se v Lyonu bývalý spolubydla Youness a zůstal od pátku až do pondělí, kdy odjel do Basileje za jedním kamarádem. Strávili jsme jeden večer na ké, jako "zamlada", jeli jsme k jezeru se vykoupat a pak jsme byli taky v restauraci na večeři a strávili víkend tím, že jsme koukali na Futuramu. Bylo to moc příjemné zase ho vidět, i když jsem byla ráda, když odjel a já měla trochu času pro sebe. Přeci jenom je to u mě dost malé. No a ještě jsem v úterý byla s Tomem na piknik v severnější části ké, kde je tráva a stromy a bylo to tam supr. Tak, a to by bylo vše. Ještě panoráma od toho jezera (Lac d'Aiguebelette směrem na Chambéry)... Fakt vynikající koupání!


Uff, už jsou tu

2. srpna 2012 v 23:43 | Nessie
Tak jupí, právě přijel bratříček se slečnou. V proporci na vzdálenost strávili nejdelší dobu v Lyonu, nakonec jsem je posledních 20 minut navigovala odbočku po odbočce, protože by to asi jinak nenašli. Ale byla to fuška :) A taky jsem zjistila, proč se do auta nevešel puf... Protože mi bratříček dovezl všechny moje modely z architektury, co zůstaly v ateliéru.. No říkala jsem si, že nevím, čím tu vyzdobit zdi, tak teď už toho mám víc než dost, myslím. Doufám, že se jim pobyt bude líbit.