Leden 2012

Miluju slevy

31. ledna 2012 v 11:00 | Nessie
Škoda, že v Čechách se posezónní výprodeje nepěstujou v takové míře, jako ve Francii. Je to fakt ráj. Sice je fakt, že první den, potažmo první týden, nemá ani smysl tam chodit, protože je tam moc lidí, návaly u kas a ani se tím kvantem nedá pořádně probrat. Já tam chodím obvykle tak dva až tři týdny po zahájení, kdy už je to probraný, zbylý kusy jsou zlevněný ještě o dalších 20% a hlavně, všechny nezajímavý, nudný, šedivý a černý kusy jsou pryč. Zůstanou jen ty krásně barevné, akorát pro mě ;)


Hudebně

30. ledna 2012 v 22:11 | Nessie
Právě jsem se vrátila ze sboru. Bylo to moc příjemné. Škoda, že ty dvě hodiny uplynou tak rychle a že většinu času věnujeme spíše dešifrování a připomínání not z minula, hlavně ve čtyřech hlasech je to fakt na dlouho, když na to většina doma kašle. Já ne, já si to tu popěvuju s nahrávkami, co jsem našla na youtube a moc mě to baví :)


Conscrits 2012 aneb "maskované defilé"

27. ledna 2012 v 22:55 | Nessie
Dneska večer jsme byli na skok ve Villefranche, jako každý rok se tam tento víkend konají velké slavnosti Conscrits. Původní smysl těchto prostopášností byla soudržnost ve zbrani, slavilo se každé kulaté výročí. Od té doby, co je armáda profesionální, jsou to pouze alkoholové slavnosti. Mimo jiné, můj překlad slova "conscrits" je - "con" = blbec, "scrit" neboli inscrit, je zapsaný. Význam si můžete doplnit sami :) Nicméně maskovaný průvod byl pěkný. Tématem byla písnička, která frčela, když jim bylo 20. A tak jsme tedy měli nejstarší z dva a šedesátýho a nejnovější letošní, vždy po deseti letech.


Fondue au chocolat

27. ledna 2012 v 22:25 | Nessie
Minulý týden jsem byla se svou kamarádkou Sandrou, co jsem poznala na rehabilitacích, na obědě. Už minule, co jsme tam byly, jsme se na tom dohodly, a teď jsme to zrealizovaly: Fondue au chocolat pro dvě! Zážitek byl maximální a dojídaly jsme to fakt z posledních sil, a to jsme si předtím daly jenom polívku. A čerstvé jahody jsem už neměla taky pěkně dlouho!


Vánoce u Nessových aneb dárečkový speciál

23. ledna 2012 v 23:06 | Nessie
Letošní Vánoce se u nás odehrávaly vcelku poklidně, až jsme z toho byli všichni překvapení. Dárky byly nabaleny už aspoň dva dny, stromeček jsme dozdobili asi ve čtyři odpoledne a štědrovečerní večeři jsme dodělali v šest hodin. Ani jsme tomu nechtěli věřit, že jsme to všechno takhle rychle stihli, obvykle večeříme k půlnoci ! Na památku jsme si i vyfotili hodiny, abychom měli důkaz pro příští generace.Tématicky

15. ledna 2012 v 19:37 | Nessie
Mám se:
hudebně
pracovně
společensky
a trošičku sportovně

Na povánočním obědě u Romanova tatínka. Vyfasovali jsme klaunské čepice. Mě prý sluší i hrnec, když si ho dám na hlavu :)

Přípravy na Ježíška

11. ledna 2012 v 22:55 | Nessie
Tohle ještě není velký dárečkový speciál, protože se mi prozatím nepovedlo nafotit všechny dary, co jsem dostala, ale už tak se jedná o veeelkou přípravu na Vánoce, hlavně co se týče pečení :) Do Prahy se mi tentokrát povedlo přiletět už týden před Vánoci, takže jsem měla spoustu času vidět se s kamarády i napéct asi 10 kilo cukroví a ještě se pořádně vyspat (to se mi taky vymstilo, když jsem se vrátila do práce a měla jsem vstávat asi o 6 hodin dřív, než na co jsem se navykla) a užít si rodičů natolik, aby mi zase na pár měsíců nechyběli :-D

Ninja andělíček. Vzniknul tak, že máma chtěla nejprve udělat oči čokoládou, no a já se to pak snažila napravit cukrovou polevou... :-P

Předvánoční radovánky

7. ledna 2012 v 19:52 | Nessie
Tak začnu tím nejpodstatnějším důvodem, proč jsem měla poslední dva týdny před dovolenou dost slušný spánkový deficit. Je to snad moje vina, že v prosinci všichni pořádají vánoční večírky, jak kamarádi, tak práce? A co je to taky za nápad uspořádat Assemblée générale v úterý, zvláště, když potom pokračuje večírek s open barem? Ale jsem ráda, že jsem tam opět jela. To bylo někdy v úterý před Vánoci.