Září 2011

Paní na úklid II

29. září 2011 v 11:45 | Nessie
Tak dneska přišla v půl desáté místo v jedenáct, protože musí nutně před jednou ke svému gynekologovi, (a volala mi, ale ta pevná, která byla naprosto v pořádku, prej nezvonila) a už to začalo (a to je teprve deset). Už stihla rozbít jednu skleničku (na šampaňské, včera jsme popíjeli nealko bublinky, slavili jsme, že se Romanova ségra dostala na školu, kam chtěla, a udělala autoškolu; měli jsme už jen 4 skleničky, takže máme teď tři), protože toho chtěla odnést moc najednou. Když rvala nádobí do myčky, tak jsem se bála o další věci, takže jsem nakonec nad ní musela stát, aby to tam necpala, až nad limit. Jestli mi rozbije misku na čaj, tak jí asi rozbiju hubu. Minule ždímala mop tak energicky, že rozbila ten nástavec na kýbl. Ale to už jsem psala. Počkám, co ještě stihne za ty tři hodiny udělat, a pak podle toho zavolám agentuře, že na příští týden chci někoho, kdo jde na věci trochu s rozvahou.


Návod na praní

29. září 2011 v 10:45 | Nessie
Tenhle obrázek jsem sebrala na facebooku, ale fakt moc se mi líbil :)
Pochází od Halens.cz (aby byly zachovány ty autorské věci a tak)

Paní na úklid a tak podobně

22. září 2011 v 21:49 | Nessie
Dneska ráno mě zase probudil telefon. Ještě, že jsem byla tak prozíravá a dala si ho aspoň k posteli! Volala mi paní na úklid, že se jí nakonec uvolnilo místo a že mi přijde uklidit dneska dopoledne. Volala v deset a byla vcelku za rohem, tak jsem sebou hodila, abych se stihla aspoň oblíct a najíst, než přijde. Nakonec došla až v jedenáct, což byla hodina, kdy avizovala, že přijde. Už když mi volala před dvěma dny večer, tak jsem věděla, že to s ní bude těžké, protože jednak se neuměla vymáčknout a dvak furt hledala nějaké výmluvy.


Francouzi na nákupech, díl 4.

20. září 2011 v 23:51 | Nessie
Trošku neaktuální, ale jistě ne nezajímavý článek o tom, jak se mnou v červnu v Praze byla tlupa Francouzů. Posledně jsme skončili tím, že Francouzi chtěli do Burger Kinga na večeři. Tak jsme byli v Palladiu. A tam se rozhodli, že tam chtějí jít další den na nákupy, porovnat ceny ve Francii a u nás. I když jsem jim to říkala dopředu, že u nás sezónní slevy platí tak akorát na lyže a na plavky, tak to stejně chtěli jít vyzkoušet. Tak jsem se aspoň pořádně vyspala, dala si dlouhou sprchu a zavolala Přesli, aby mě zachránila a šla se mnou. Hodná holka, šla :) Z tohoto dne pochází i už publikovaný akvarel kreslený z Žofína, kde jsem na Janu čekala. http://reddevillenka.blog.cz/1107/trocha-umeni pro připomenutí.


Moje první podvazky

19. září 2011 v 16:44 | Nessie
Dneska se mi konečně povedlo najít lékárnu, kde měli na skladě kompresní podvazky bez špičky, takže jsme tam před chvílí s Romanem byli. Každé zvednutí se z postele či dokonce sestup/výstup z/do baráku je pro mě jako zdolání Everestu. Uff, pěkně mě to utahalo. A dopoledne jsem byla v rehabilitačním centru, kde mě viděl pan doktor, pak mi to všechno ukázali, přebalili mi obvaz a poslali mě domů. Jezdí pro mě taxikem (Mercedesem) a příští dva týdny to mám každé odpoledne na tři hodiny.


Mražená šunka

16. září 2011 v 21:45 | Nessie
Drazí přátelé, přestaňte jezdit na lyžích. Nebo se aspoň snažte nepadat. A hlavně si neurvěte zkřížené vazy, protože ta operace není žádná sranda. Doufám, že je to poprvé a naposledy. Ale jinak dle pana doktora chirurga se všechno dobře podařilo, kromě toho urvanýho vazu mám všechno ostatní (meniskus, chrupavky) v pořádku a nebyly tam žádné komplikace. Dneska už je to druhý den od operace a zase začínám mít pocit, že mám dole nohu a ne kus mražený šunky.Poslední validní víkend

12. září 2011 v 22:55 | Nessie
Taky máte rádi ty poslední teplé zářijové večery, kdy se dá venku sedět jenom v letních šatičkách a popíjet chlazené nápoje. Co na tom, že se stmívá už tak brzo, když je ještě krásně. Já jsem si tenhle víkend užila fakt naplno, mimo jiné proto, že je to můj poslední víkend, kdy se ještě můžu pořádně hejbat. No jo, už je to tady. Zejtra odpoledne jdu do nemocnice a ve středu mě začnou pitvat. A pak už budu jenom invalidní. Teda snad né na moc dlouho :) Doufám, že si nespletou koleno a že mi neuříznou celou nohu a že se z toho brzo dostanu.


Jak jsme se neotrávili

6. září 2011 v 20:17 | Nessie
Koncem týdne jsem se rozhodla, že zrovna teď je ten správný moment jit na hříbky. Bohužel Zamir, se kterým jsem byla minule nemohl, ale v pátek u oběda se mi povedlo ukecat Paula a jeho novou spolubydlící. Taky mě napadlo, že když už Paul, tak proč toho nevyužít k výletu směrem do l'Arbresle. A jak jsem si usmyslela, tak se i stalo. Roman byl navíc na víkend v Belgii geekovat, takže jsem mela všechen čas pro sebe.