Červenec 2011

Kde je Nessie? V lese!

31. července 2011 v 22:05 | Nessie
Na malinách? Ne, na procházce. Ale taky neplánovaně na ostružinách a na houbách! Vynikající nedělní odpoledne s kamarádem Zamírem, který nám v kapele dělá zvukaře, nedaleko Lyonu u vesničky Chasselay.Senzační ruina

30. července 2011 v 22:28 | Nessie
Jak jsme byli ten minulý víkend ve Valence, tak jsem taky psala o "senzační ruině". Tak tady máte důkaz, doufám, že se mnou souhlasíte! Takhle velkou a zachovalou ruinu jsem ještě neviděla. Hlavně co se týče té spodní části, kde jsou vidět místnosti, chodby, schody, dvorečky... Pohled shora, pohled z boku.


Francouzi na Hradě, 3. díl

30. července 2011 v 21:36 | Nessie
Po návštěvě Zoo, Vyšehradu a Konopiště jsme se se všemi Francouzi vydali obdivovat krásy Pražského hradu a Malé strany. Pěknou procházku jsme začali u Letohrádku královny Anny, vzhůru přes zahrady, oranžerii až ke Svatému Vítovi. Zlatou uličku jsme si zase nechali ujít, neboť platit nějakých 180 Korun za prohlídku několika paláců a již zmíněné titěrné uličky se nám nikomu nechtělo. Škoda, že jsem o tom nevěděla dřív, byla bych se tam ještě zašla podívat, než to tam celé zavřeli...

Kytičky zas a znovu

29. července 2011 v 21:44 | Nessie
Abyste měli přehled o tom, jak rostou ředkvičky, salát nebo mango a kvetou petůnie :)

Kvetou furt, stále a pořád. Až si říkám, jak dlouho to tímhle tempem vydrží. Minimálně pět květů najednou (vydrží asi tak 5 dní) už mají měsíc. Sem-tam dostanou něco k jídlu (hnojivo), ale stejně, z vody takhle rychle kvést?

Kostel v Montélier

29. července 2011 v 21:29 | Nessie
Taková malá vesnička vedle Valence, Montélier se jmenuje, asi tak 500 obyvatel (řekla bych), dvě boulangerie (pekárny) a jeden hřbitov. A naprosto nádherný kostel, který je vidět už daleko z krajiny a naprosto tam zapadá. Bohužel ty fotky z dálky nemám, protože jsme zrovna supěli na kole k cíli a nechtělo se mi kvůli tomu zastavovat a hledat foťák. Z blízka je taky moc pěkná, i když z některých úhlů méně, než z dálky.Valence, město s jižní atmosférou

28. července 2011 v 23:34 | Nessie
O víkendu jsme byli ve Valence, respektive kousek od ní, navštívit Romanova strejdu a jeho přítelkyni. Musím říct, že mi přišli o dost sympatičtejší, než když byli oba v Praze, takže se nakonec víkend ukázal jako velmi příjemně strávený. Přijeli jsme vlakem do Valence (asi 150 km na jih od Lyonu podél Rhony) a do vesnice Montélier se dopravili vlastními silami, tedy na kolech. Docela jsem zírala, když to Roman navrhl, protože to bylo nějakých 12km. Naštěstí téměř po rovině :)


Melissa oficinalis

26. července 2011 v 21:29 | Nessie
Melissa oficinalis, neboli meduňka lékařská. Letos jsem se rozhodla jí vypěstovat od semínka.
Zde se můžete přesvědčit, jak se podařilo :)

Vysadit pěkně zjara, zabalit do igelitu a vytvořit takový malý skleníček. Březen.

Z vesela do staronové práce

24. července 2011 v 22:52 | Nessie
První pracovní týden po dovolené už mám (a bohužel i víkend, ale úspěšně) za sebou. Nová práce je to proto, že jsme se v době mé nepřítomnosti přestěhovali. Kancl mám lepší, je tam trochu větší klid, sedím u okna a mám super výhled. Trošku jsme si polepšili, máme víc místa, ale menší jídelní místnost, máme automat na kafe a novou lednici, je to odtama blíž místu, kde se dá v klidu sednout a pět minut relaxovat venku, blíž zeleni a taky fajn restauracím. Kolegové se sice bohužel za ty tři týdny moc nezměnili, ale co se dá dělat. Kromě toho máme dvě nové stážistky, obě ze školy architektury.

Tohle teď vidím z okna.


Otevřený dopis

22. července 2011 v 18:37 | Nessie
Tomu, kdo nám ukradl léto:
Pokud máš v sobě dost odvahy, aby ses přiznal, tak nám jej neprodleně vrať zpět!!! V létě se má člověk koupat, chodit v krátké sukni či šatičkách a sandálkách a s kloboukem na hlavě. Né v džínách se zimní bundou, dvěma svetry a deštníkem!!! A to už vůbec nemluvím o tom, že by mělo být příjemných 25°C místo 12° a pokud možno pouze letní bouřky zaviněné přílišným teplem (když už vůbec musí pršet...). Jestli nám ho rychle nevrátíš, tak toho budeš ještě litovat!

Ještě více Francouzů v Praze, 2. díl

19. července 2011 v 20:18 | Nessie
Kde jsme to minule skončili? Tuším, jak jsme šli k Pěti Penězům na oběd. Pro Lenku doporučuji zařadit do gurmándské procházky Prahou. Je to v Holešovicích, vaří tam dobře, číšníci jsou usměvaví a je to jedna z nejlepších hospod v okolí. Po obědě, který skončil asi ve čtyři, jsme se odvalili na nádraží Holešovice, abychom zjistili, že prodejna kuponů je otevřená v sobotu jen do 12ti, takže strejček s přítelkyní si koupili celodenní lupen a jelo se na Vyšehrad.
(jedna archivní fotka Vyšehradu)


Tagliatelles s pestem a zelenými fazolky

17. července 2011 v 17:00 | Nessie
na těstoviny:
300g mouky
3 vejce
špetka soli
hrubá mouka, aby se to nelepilo

na pesto:
čerstvá bazalka
piniové oříšky
1 stroužek česneku
trocha hrubozrné soli
olivový olej
parmezán

ostatní:
300g spařených zelených fazolků

Netušila jsem, jak může být bazalkové pesto ve spojení s zelenými fazolky dobré. Rozhodně doporučuji vyzkoušet, i kdybyste si nedělali vlastní těstoviny ;) Ale naopak důrazně doporučuji udělat si vlastní pesto, protože to kupované za nic nestojí!Červené špagety s modrou omáčkou

17. července 2011 v 12:38 | Nessie
Špaget je minimálně pro šest osob, možná ještě víc... Recept je:
na špagety:
300g hladké mouky
3 vejce
špetka soli
1 rajčatový protlak
případně červené barvivo
hrubá mouka na prosypání, aby se nelepily
na omáčku:
smetana
sýr
modré barvivo :)
Strom

17. července 2011 v 10:35 | Nessie
Obrašila mi opuncie. Ale tak nádherně, že to vypadá jako opravdický strom. A líbí se to i Romanovi, což je co říct!L'histoire des tomates

17. července 2011 v 1:35 | Nessie
Aneb ze semínka až na talíř!
Semínka zasazena 1.3.2011

Sobotní pohoda u jezera

16. července 2011 v 19:24 | Nessie
Nebojte se, Prahu ještě popíšu, ale dneska se mi povedlo udělat pár pěkných fotek a kromě toho se mi taky povedlo přesvědčit Romana, že do Miribel (to velké modré jezero, co se tak krásně vyjímá na google maps) pojedeme na kole! Bylo to skoro 30 kilometrů a Roman celou cestu zpátky naříkal a dělal divadlo, ale jinak to zvládnul tam i zpátky :) Kdyby někoho zajímalo, kde jsme byli, tak tady je odkaz na google.


Všechny barvy lilií

16. července 2011 v 8:34 | Nessie


Z návštěvy botanické zahrady koncem června.

Francouzi v Praze, 1. díl

15. července 2011 v 20:06 | Nessie

Krasavice v Tête d'Or

8. července 2011 v 20:14 | Nessie


Tetování

8. července 2011 v 14:33 | Nessie
Dovolená či prázdniny jsou od toho, aby si člověk odpočinul, někam se podíval, ale taky udělal věci, na které při práci nemá moc času ani chuti. Dneska je venku nic moc, tak mi ani nevadí, že nelítám někde po Praze, ale že sedím doma u počítače. Prohlížím si fotky, dopisuju staré blogy a tak podobně. A je to docela fajn :)


Rozdílný názor na věc

8. července 2011 v 13:47 | Nessie
...aneb salát k obědu podle Nessie a podle Romana ;)