Červen 2011

Rychlovka

30. června 2011 v 12:47 | Nessie
Žiju, mám se dobře a jsem v Praze. A nemám čas na blog ;)

Miluju víkendy, kdy nic nemusím!

19. června 2011 v 11:56 | Nessie
Žádná zkouška s kapelou, žádný "musím na trh a pak jedeme za babičkou a dědečkem, tatínkem, maminkou...". Z postele se vyhrabu v deset a pak mám celé dva dny jenom na to, abych dělala věci, na které mám chuť!


Mission Berushka abandoned

18. června 2011 v 23:44 | Nessie
Já to vzdávám, dneska jsem zase půl hodiny lezla po parku po čtyřech a hledala berušku. Byla jsem aspoň na deseti různých kytkách či travinách a nic. Včetně růží. Na jedněch dokonce byly mšice. Nic, prostě neexistujou. Kde nepomůže beruška, musí se nasadit olej z chryzantémy.


Brr, venku je tma a strašná zima, lepší fotka se mi nepovedla. Ale tyhle černé kolonie jsou pod více listy, než jen tímhle jedním. No nic, zejtra stejně všechny pochcípaj!!!

Já chci berušku!

17. června 2011 v 18:32 | Nessie
Včera večer jsem byla půl hodiny v parku a lezla tam po zemi, abych našla nějakou berušku, která by mi zlikvidovala mšice, které se tentokrát pustily do lichořeřišnice (rukola už jim přestala chutnat...). Neúsěšně. Nechcete mi někdo nějakou poslat z Čech??? Ještě to o víkendu zkusím na růžích, protože tam obvykle spousta berušek bývá... Ale pomalu ztrácím naději... :(

Jak bylo na jihu

7. června 2011 v 23:42 | Nessie
No jak asi, to je teda otázka... No přece slunečno, teplíčko a hlavně to byly prázdninýýý! Vyrazili jsme ve středu v jedenáct večer, vrátili se v neděli o půlnoci a až do dnešního rána bylo pět dní volna! Byli jsme zase jako obvykle v Carqueiranne, kousek od Toulonu, v tom baráčku u moře. Taky bych si nechala líbit něco takového. Navíc, že je naprosto schovaný od cesty, nejsou to žádné ty ošklivé betonové kostky se spoustou balkónů, ale klasický jednopatrový barák s teráskou a krásnou zahradou. A protože by ten dům měl rozhodně projít rekonstrukcí, tak mě jako architekta zajímala taky tahle stránka, trochu jsem přemýšlela nad tím, co by se s ním dalo udělat. Ale nejdřív by to chtělo slušný obnos, takže to zůstalo pouze v teoretické rovině.
Letos jsem nefotila, protože už jsem to všechno vyfotila ze všech úhlů loni, předloni a předpředloni. A ono se to kupodivu pořád ještě nezměnilo. Ale nesmutněte, místo fotek jsem si to všechno nakreslila! Taky už jsem o tom psala, jak mi to chybí, a byla jsem fakt překvapená, že i po pěti letech jsem to ještě úplně nezapomněla. A naprosto mě uchvátila barva a akvarelky!Květen - od slova kvést

6. června 2011 v 23:02 | Nessie
Zase jsem vám nafotila zahrádku. Fotky už mají sice týden až dva zpoždění, ale i tak si myslím, že stojí za to. Některé už odkvetly, některé se naopak ještě zvětšily, ale zahrádce se daří. Dneska jsem si koupila novou hlínu, hnojivo na rajčata a vodičku na mšice (všechno čistě přírodní a bez chemikálií, stačí to procesí aut za oknem...) a zahradničila jsem. Přesadila jsem, co potřebovalo, zasila nové ředkvičky a salát, zakropila rukolu protimšicí vodičkou, protože proti nim už několik týdnů více méně marně bojuju a nechtěla jsem sáhnout po mýdlové vodě a pak jsem všechny kytičky nakrmila příslušnou zálivkou a teď už asi spinkají. Venku je tma, ale krásně teplo.