Květen 2011

Konečně pořádné léto!

30. května 2011 v 20:06 | Nessie
Léto je super, šatičky, klobouky, dovolené, letní terásky, obědo-pikniky v parku, světlo do desíti do večera, koupání, volejbálek, tenis (tyto poslední tři se mě nějak poslední dobou netýkají... :/ )... prostě bájo.

Dneska jsem si vzala jeden den volno, protože jsem musela vyčerpat dovolenou do konce května. Takže jsem se rozhodla jet na dva dny do Trévoux, abych nebyla doma sama pět dní, jelikož Roman je v Paříži a pomáhá Pierrovi se stěhováním. Uvidíme se ve středu v noci, když pojedeme všichni dohromady na jih, k moři.


Soirée na břehu Seiny

26. května 2011 v 22:05 | Nessie
Teda nechápu to, kam ten čas letí. Ještě jsem ani nestihla napsat o tom, že jsem byla minulý týden ve čtvrtek a v pátek v Paříži na školení a už je najednou další čtvrtek a mezi tím se stala další spousta věcí. Ale nějak si nic moc pořádně nepamatuju. Není čas a když už nějaký je, tak ho buď strávím s bižu, na kole, s knížkou a nebo se prostě jen válím na kanapi a na něco koukám, protože jsem úplně vygumovaná.

Kostel u Chatelet les Halles v Paříži
Nový člen domácnosti.

21. května 2011 v 15:31 | Nessie
Pořídila jsem si nového člena domácnosti. Byl to řekněme opožděný dárek k narozeninám, protože ho objednával a platil Roman :) No, a ten člen se jmenuje Phillips Aluminium Blender 750W HR2094, ale říkáme mu domácky jenom Blenďa. A je s ním sranda, dá se s ním dělat spoustu věcí a hlavně mi ušetří spoustu času a taky jídla rozstříkaného všude po kuchyni. Konečně si můžu dělat vlastní ovocné koktejly a zeleninové polévky, aniž bych řešila, v jaké nádobě a jak to obložit plastikovou fólií, aby toho většina zůstala uvnitř :) Právě jsem dojedla studenou polévku gazpačo a moc jsem si na ní pochutnala.


Neděle večer

15. května 2011 v 21:59 | Nessie
Tak, a máme to zase tady. Neděle večer, konec týdne, konec víkendu a jsme zase o týden starší. Nechápu, proč ten čas tolik letí. A to i když se nudím, tak stejně nevidím ty týdny letět... Chtělo by to aspoň třídenní víkendy, aby člověk za tu dobu něco stihnul. Protože sobota je k tomu, aby se uklidilo, navařilo, nakoupilo... a neděle k tomu, abychom si odpočali a případně se dostali k něčemu, co nás baví. Ale obvykle to nestihneme, navíc máme chuť se jen tak válet, číst si, a na něco se koukat. A najednou je zase pondělí a celý týden není na nic čas. Nebo aspoň já přes týden nic neudělám, protože jsem vždycky tak vyždímaná po těch 8mi hodinách před kompem, že poslední věc, na kterou mám náladu, je sednout si večer před monitor a vytvářet nějaké další hodnoty. A tak mi spousta zajímavých projektů a aktivit jen tak odpočívá v počítači a čeká, až se na ně někdy dostane... Škoda.


Vozíček na saxofony

15. května 2011 v 17:54 | Nessie
Dneska jsme byli na trhu a Roman mě konečně vyfotil i s vozíčkem. Sice odmítl provést to za jízdy, takže je pouze statická, ale aspoň to poskytuje představu o tom, co tento zázrak obnáší :)


Botky neprošlapky

14. května 2011 v 0:15 | Nessie
Vlastně jsem se vám zapomněla pochlubit, jaké krásné nové botičky jsem si koupila, když jsem byla na Velikonoce v Praze... Tak teď koukejte! :)


Výlet do středověku

7. května 2011 v 21:04 | Nessie
Vcelku našlapaný víkend, co jsem se takhle vrátila z Prahy (samozřejmě, že píšu o tom minulém, protože jsem zase týden ve skluzu s blogem...). V pátek jsme si s Romanem zašli do kina, sobotu jsme strávili rodinnou večeří a v neděli jsem si usmyslela, že se pojedeme podívat do Pérouges, protože se mi ale vůbec nechtělo jít se jenom projít do parku a hlavně jsem měla chuť vypadnout někam ven z města.
Pérouges


Nakoupená radost

5. května 2011 v 19:54 | Nessie
Před chvílí jsem se vrátila z cyklo obchodu a konečně jsem si koupila ten vozíček za kolo, abych v něm mohla převážet saxofony. Jupííí! V sobotu, až pojedu na trh, tak se určitě nechám vyfotit. Zdar a pěkný večer :)

Kytičky přežily, jupííí!

3. května 2011 v 21:40 | Nessie
Roman se o kytičky postaral vzorně, nic neuschnulo, naopak se za ten týden všechno opravdu rozrostlo. Tak se můžete přesvědčit na vlastní oči.
Tak tohle považuju fakt za nejlepší kousek. Navíc byl celou zimu o žízni a hladu venku za oknem na mrazu, a za to mě na jaře odmění tímhle? Paráda, kéž by všechny kytičky byly takhle nenáročné :)Co dalšího ještě v Praze

2. května 2011 v 23:28 | Nessie
Kromě návštěvy botanické a bitvy o Libušín jsem za ten týden stihla ještě vidět asi 5 dalších kamarádů, jednoho strejdu a novou školu architektury v Dejvicích od paní Šrámkové. Byla jsem v čajovně, v hospodě, opravit saxofon, koupit si nové botky (dokonce dvoje) a spoustu dalších věcí. Docela nabitý program, když má takhle člověk jednou za čas prázdniny v Praze, co?

Příště už nebudu tolik fotit, protože ty focené blogy trvají rozhodně nejdýl! Tady máte prohlídku té nové školy.
Panoráma od Menzy. Teda nevím nevím, ale kolečko, vedle toho věžák a ještě vedle toho červená kostka... Nějak mi to moc do sebe nezapadá. Přijde mi to, jak kdyby si Dejvice hrály na New York.


Bitva o Libušín

1. května 2011 v 21:48 | Nessie
O tom, že bude zrovna tento víkend (poznámka, tímto víkendem myšlen ten, kdy jsem se zrovna vyskytovala v Čechách, dneska jsem totiž po čtyřech dnech od příletu do Lyonu konečně zapla počítač...) v Libušíně bitva, jsem se náhodou dozvěděla od kamaráda, se kterým jsem byla v pátek večer na pivo. Rozhodla jsem se fakt na poslední chvíli, ale o to víc jsem tam chtěla jet, zvláště když jsem se od Thrainova dědečka dozvěděla, že ten se ve čtvrtek sebral a v rytířském odjel neznámo kam s tím, že se vrátí až v neděli. Kde jinde by teda byl, když ne na bitvě, žejo :)