Duben 2011

Praha rozkvetlá

27. dubna 2011 v 0:28 | Nessie
Užívám si druhé jaro, když to Lyonské už je odkvetlé. A s tím i moje slzící oči a tekoucí nos, ale stejně to tak nááádherně voníííí, že bych si to za všechny alergie světa nedala vzít.
Rozkvetlá sakura před bývalou čajovnou Pod stříškou...ach ty vzpomínky...

Pořád větší a větší

19. dubna 2011 v 22:31 | Nessie
Zase ze zahrádky. Fakt si teď užívám, jak přijdu každý den večer a vidím, že zase povyrostly. Tak se kochejte se mnou!
Tak teď už se tomu salátu docela začínáme blížit! ;) Den 47.


Zase ty tulipány

17. dubna 2011 v 18:36 | Nessie
Trošku jsem si dala na čas, abych zveřejnila ještě tenhle úlovek, ale tady je. Není naprosto nádherný? Byl na tom celém poli tulipánů opravdu jedinečný.


Jako z vody!

9. dubna 2011 v 19:22 | Nessie
Rostou a rostou a u některých by tomu člověk ani nevěřil, že od posledního focení uběhlo 5 dní! Rostou teda z vody a taky jim občas dávám to papání, co teda smrdí docela slušně. Jednou jsem si tu nechala lahev připraveného roztoku, zůstala asi týden, a pak jsem se začala pídit po tom, co v tom obejváku tolik smrdí a zjistila jsem, že to hnojení začlo hnít. Asi je v tom spousta přírodních kultur či co... Nicméně kytičkám to chutná a rostou jako divé. A to je to, co se počítá :)
Pažitka den 39. Nahoře pro srovnání den 35.

Celé moře tulipánů

7. dubna 2011 v 23:00 | Nessie
Dneska jsme se byli po práci projít do parku, protože bylo šílené vedro (30°C ve stínu...) a do bytu nám sálalo sluníčko, takže chladivý vánek okolo jezera byl velmi vítaný. A taky musím trochu chodit, abych to úplně přes to pajdání nezapomněla. Když jdu delší dobu, po trávě, tak se mi pak i povede chvilku jít normálně a nepajdat u toho. Ale pak mě to zase tahá zezadu, takže to nesmím ještě přehánět. No ale zpět k tématu - při vstupu do parku se na nás usmála spoooousta tulipánů. Už o nich asi týden vím, ale ještě se mi nepoštěstilo vydat se tam i s foťákem. Až dneska. Jůůůůů!


Tak ne, no...

6. dubna 2011 v 19:23 | Nessie
Dneska jsem byla na tý magnetický rezonanci a nakonec mi tu nohu řezat budou. Teda ne celou, ale v koleni mám prej slušnej guláš (co jsem tak vyčetla z tý zprávy, na obrázcích se nedá nic poznat, páč jsem nikdy neviděla, jak vypadá koleno normální) a jeden křížovej vaz je na dva kusy. Nevim, jestli je to ten předozadní, nebo zadopřední, ale francouzsky se jmenuje antérieur. A je to ten, co se trhá obvykleji (80%). Ale dobrá zpráva je, že aspoň meniskus je v pořádku :)


Jaro na plný úvazek

4. dubna 2011 v 21:22 | Nessie
Tak už je to konečně tady! Venku je odpoledne přes 15° (nebo jako tento víkend třebas i 25°C), slunce zapadá v půl deváté večer, kytičky házejí nové výhonky, případně semínka klíčí, kvetou pampelišky a venku se dá chodit v sukni jen tak, bez silonek. Jupí, je tu jaro. Ještě kdybych si u toho mohla užívat kola, volejbalu a lítání venku, bylo by to ještě lepší. Ale co, i tak to není k zahození :)


Tak to vypadá lépe, než se zdálo

1. dubna 2011 v 19:53 | Nessie
Dneska jsem byla u doktora chirurga-ortopeda. Nohu mi prohmatal, prohejbal a řekl, že s největší pravděpodobností jsou zkřížené vazy v pořádku a odnesl to "jenom" ten vnitřní. A nazývá to "vážným vyvrtnutím" a ne "utrhnutím", takže se to třeba časem spraví samo. A Roman si teď ze mě dělá srandu, že mi nic není. Ale pan doktor řekl, že to sice moc nebolí, ale že to rupnutí jsem v té noze klidně cítit mohla, aniž bych z toho omdlela. A potvrdil i, že to vypadávající koleno rozhodně není nic příjemného!
Moje krásná ortéza