Březen 2011

České prázdniny ve francouzských horách

25. března 2011 v 18:22 | Nessie
Tak konečně, konečně nadešly hlavní prázdniny této zimy - výlet s lidma z práce na hory. Jeli jsme na La Normu, která se nachází asi hodinu od Chambéry směrem ještě na jih. Bylo tam fakt krásně a taky jsem poznala spoustu lidí z Paříže. Z Lyonu tam byla akorát Sandrine (s tou chodím na brusle), Marie-Christine (nemakačenko) a Marion (Královna). Mezi Pařížany se našli dva Poláci, se kterými jsem si i trošku bardzo dobrze popovídala. A proč ty české prázdniny v titulku? V této části Francie se totiž vyskytovalo více Čechů, než Francouzů, takže jsem měla pocit, že jsem na českých sjezdovkách. A taky jsem se seznámila se dvěma páry rodičů a jednou 17ti letou slečnou. Takže jsem den trávila s nimi na sjezdovce a večery s Francouzi na večeřích a v klubu.


Karkulka na scénu!

17. března 2011 v 21:40 | Nessie
Po roce jsme zase provětrali Karkulku. A k ní se přidal i vlk a babička. A svezli jsme se takhle jednu zastávku autobusem a šli k Pavlovi a Claire slavit její 26. narozeniny. A babička upekla buchty. Tvarohový a makový! Na místě se k nim přidal mnich s jeptiškou a dva čeští zajíčci. Čekalo na nás spousta dobrých věcí, jako třeba guláš, bramborový salát nebo karbanátky. Ale po buchtách se stejně zaprášilo nejrychleji :)
Babička, Karkulka a Vlk... Že nám to ale slušelo? Vlka hraje Romanova kamarádka z Amiens, která přijela na víkend.Roztomilý domeček

17. března 2011 v 20:46 | Nessie
Tuhle jsem se toulala městem, když jsem šla na rentgen ramene (mám ho v pořádku, akorát si mám dát dva týdny pohov od volejbalu) a cestou jsem narazila na velmi roztomilý rodinný domek uprostřed města. Posuďte sami.


Zařizujeme se

17. března 2011 v 8:49 | Nessie
Včera večer jsme byli na návštěvě u tatínka, a tak jsem navrhla, že tam vyrazíme dřív a půjdeme se podívat do bazaru s nábytkem a dalšími blbostmi. Mám velikou radost, že jsme tam šli, protože jsem tam objevila přesně ten kus nábytku, po kterém pasu už aspoň tři měsíce: skříňku pro lékárníky nebo bylinkáře. Sice jí předtím nejspíš používal nějaký řezník (voní po špeku), ale to se zvládne vonnými tyčinkami a bylinkami. Už se těším, až tam naskládáme všechen ten bordel, co se teď objevil v předsíni, poté, co jsme darovali můj bývalý počítačový stůl.


Z práce

15. března 2011 v 21:11 | Nessie
Konečně tedy o té práci. Jedním slovem dobrý. Ale někdy už toho mám plný zuby a nejradši bych si vzala nemocenskou a pořádně si doma odpočinula. V noci stále nespím, ráno jsem unavená a večer ožívám, takže pak zase neusnu a tak to jde pořád dokola. Kromě toho mám spoustu věcí, co bych potřebovala udělat na počítači nebo doma, tak by se mi to jen hodilo. Roman dostal prodloužení ještě o měsíc, protože s tím prstem pořád ještě nemůže pořádně hýbat. To se tak někdo má!


Miluju, když venku voní jaro!

10. března 2011 v 23:48 | Nessie
Minulý víkend jsme si užili s kamarády v Paříži, ale to neznamená, že tenhle by se nám nepovedl. Naopak. Navíc se k tomu přidalo sluníčko a hezké počasí, takže jsme toho mohli pořádně využít. A mimo víkendu jsme se taky nenudili, v pondělí jsme si udělali romantický večer, abychom oslavili naše dva roky spolu (uff, to to ale letí, co?), v úterý jsem byla v Chambéry zaměřovat a fotit (více v samostatném článku, který snad napíšu brzo), ve středu byla fajn zkouška s kapelou, pěkně teď poslední dobou pracujeme na nových písničkách, zaškolujeme nového kytaristu a chystáme se na koncerty. Na volejbale jsme měli konečně po delší době trénink a né zápas, takže jsem si pořádně zahrála a domů jsem dojela na doraz (na kole).


Jak jsme jeli do Paříže na šlofíka

6. března 2011 v 21:18 | Nessie
(započato: neděle 27.3.)
Sedím ve vlaku a válčím s tabletem, abych napsala nový blog trochu dříve, než posledně. Ale abych pravdu řekla, tak na klávesnici by to šlo o dost rychleji. Byl to dosti náročný víkend ale rozhhodně si nestěžuju. Viděli jsme kamarády, co s nima vídáme vždycky v Toulonu, Julie a Pierra. A taky jsme se trochu podívali po Paříži, ale ani moc nelituju, že jenom na skok a rozhodně nelituju toho, že tam nebydlíme. Rozhodně by se mi nechtělo každý den trávit hodinu a půl v narvaném vlaku a pět přestupů mezi linkami metra. Vždyť oni také ti naši Pařížani vlastně ani v Paříži nebydlí. Podle jejich slov to mají do města 20 minut, ale realita je taková, že druhý večer jsme jeli do centra více jak hodinu a pak jsme ještě platili 10 Euro za parking. Velká města jsou na houby.

Svícen v Notre Dame


Co se tak poslední dobou děje (minulý týden)

2. března 2011 v 22:44 | Nessie
Víkend poté, co odjel brácha, byl velmi naplněný všemožnými aktivitami. V pátek jsme byli v kině na Black Swan, film, na který jsem chtěla jít už od prosince, kdy na něj začali dělat reklamu do kin. A musím říct, že jsem rozhodně nebyla zklamaná. Je to tak trochu psychologické drama a je tam spousta baletu a skvělé hudby od Čajkovského. Rozhodně doporučuji.