Leden 2011

Krtkův paradox

29. ledna 2011 v 13:53 | Nessie
Žít ve městě, kde je všude hromadná doprava, ale paradoxně se tam všichni vozí v autech, a tudíž jste nuceni dýchat ty výpary,

NEBO

žít na venkově, kde žádná veřejná doprava není, a proto jste nuceni jezdit všude autem, a tudíž jste těmi, co dýchají relativně čistý vzduch, ale také těmi, co ten vzduch kazí ve městech.

A teď babo raď!
Krteček
Chudák krteček!


Sněhobíle

27. ledna 2011 v 23:54 | Nessie
Nás by tak nejvíce vábilo,
natírat celý svět na bílo.
Motýla i jeho larvu,
milujeme bílou barvu.
Bílá, bílá, bílá, bílá,
komu by se nelíbila.
Bílá vrána bílá noc,
bílé není nikdy moc.
Čmeláci, vy jste snad šílení,
okamžitě zanechte bílení.
Kdo se někam neuchýlí,
za chviličku bude bílý.

Písničkou ze Včelích medvídků uvádím svůj nedělní výlet do Alp na lyžovačku. Takže tiše, děti, a teď už pozorně poslouchejte.

Alpe dHuez


Lednový raport

20. ledna 2011 v 21:42 | Nessie
Po delší odmlce zase pokračuje seriál Co nového v Lyonu aneb Co dělá LochNesska. Můj ekologický boj jsem stále ještě nevzdala (koupila jsem si nosič na kolo), ale asi to nemá smysl s tím otravovat všechny ostatní, nic se tím nezmění...Ach jo :( No tak co jinak: práce v pohodě, s kapelkou se všechno zase rozeběhlo a Roman se taky nějak dá zvládat.


Hrůzné zjištění!

13. ledna 2011 v 23:27 | Nessie
Nejlepší způsob, jak si chránit zdraví, je jezdit autem!!! Jaké příšerné zjištění jsem v posledních dnech učinila! Protože automobilista si sedí v teploučku a v pohodlí, dýchá filtrovaný vzduch a nemusí inhalovat ty škodlivé smrady, co pouští do ovzduší. Kdežto chodec, který jezdí autobusem, nebo nedejbože CYKLISTA, který dokonce mezi těmi plechovkami jezdí, toho nasaje plnou dávku.
Na kole jezdit nepřestanu, ale vyhledám masku, jaká se na letištích používá v době epidemií!!!

Svět je jedno velké vrakoviště a skládka

9. ledna 2011 v 12:38 | Nessie
Dneska budu psát o smutném zamyšlení nad stavem světa...

Nemůžu říct, že bych byla na tomhle světě, takovém, jaký jsme si ho udělali, vysloveně ráda. Spíš naopak. Začínám trpět. A trpím o to víc, že s tím nemůžu prakticky nic udělat. Jedná se o ty smrdící plechovky, co jsou všude na ulicích, co vydávají rámus a z lidí činí Homo přestalseúplněhýbatus.


Jak jste letos trávili Silvestra?

2. ledna 2011 v 15:30 | Nessie
Zajímalo by mě, jak to bylo u vás. U nás to probíhalo takto: nejprve jsme společnými silami postavili můj nový pracovní stůl, pak jsme znovu zapojili a přerovnali všechny kabely, co byly zapojené do počítače a televize a nakonec jsme uklidili tu spoušť, co zbyla po tom stolu a taky po mém příjezdu z Vánoc. No a potom zašel Roman koupit něco k papkání, tedy pečené jednohubky, zmrzlinu a šampáňo a pak jsme večer strávili tím, že jsme si pustili několik dílů Přátel, a filmy Truman Show a L'Italien, o půlnoci jsme na chvíli zastavili ten poslední zmíněný, ťukli si zbytkem bublinek, co jsme na tu chvíli šetřili, dokoukali jsme posledních 15 minut filmu a šli spát. Nějak jsme neměli vůbec náladu něco dělat, tak jsme si aspoň odpočinuli.

Stůl