Prosinec 2010

Pravda o pověstné francouzské slušnosti

19. prosince 2010 v 18:24 | Nessie |  Francouzi
Aneb Jak je to s nimi doopravdy! Tak by se asi jmenovala rubrika, kdybych tu nějakou měla. Jistě si vzpomínáte na minulý článek (Kulturní rozdíly), kdy jsem pro Vás odtajnila některé francouzské zvyklosti, které nám, Středoevropanům přijdou, no minimálně zvláštní.


Vánoční procházka

19. prosince 2010 v 17:26 | Nessie
Včera jsme tu měli Romanovu rodinku na obědě a pak jsme šli do města nakupovat dárečky, jak už jsem avizovala včera. Teda vybírat boty s Romanem, to je fakt nemožné, myslela jsem, že ho při tom zabiju, protože je to k nevydržení. Buď se mu do toho obchodu nechce ani jít, nebo když už tam je, tak se mu zase nic nelíbí, pak si odmítá vyzkoušet... No a krom toho má příšernej vkus na boty (teda obecně...), protože si vždycky vybírá takové ty "poloslušné" - tenisky z kůže a podobně. Já přitom nesnáším ten střih a ještě víc ty z hnědé kůže. Nakonec jsme dospěli ke kompromisu, jsou hnědé a kožené, ale nejsou to tenisky, tak snad se mu budou aspoň dobře nosit :)


Předvánoční koncert

18. prosince 2010 v 12:43 | Nessie
Koncert se vyvedl. I když jsme neměli moc lidí, tak jsme si stejně pěkně zahráli a užili super večer. Bohužel ve čtvrtek večer, když navíc oznámili, že napadne spousta sněhu, se většina lidí rozhodla, že radši nikam nepojede. Ale měla jsem radost, že přišel jeden kolega z práce a kromě toho několik lidí, které bych tam nečekala. CDčko jsme vydali a rovnou všechna udali. Teda těch prvních 50, co jsme měli, zbytek do 300 dostaneme v úterý.


Pracovní

15. prosince 2010 v 18:39 | Nessie
Původně jsem chtěla psát o kastovním systému, který je poplatný napříč skupinám i věku a zemi, ale od té doby se změnilo fakt spousty věcí, takže to vlastně budu muset všechno vzít od začátku.


Japonská restaurace

13. prosince 2010 v 18:53 | Nessie
Sice je to už staršího data, ale minulý týden mě Paul pozval do restaurace. Teda ne jenom mě, ale taky několik svých kamarádů ze školy, svojí holku (!!!) a taky Romana. Byli jsme v Japonské restauraci, na kterou jsme nedávno koukali za výlohou, je to jedna z těch, kde se vaří přímo před vámi na stole, takže to za ten žážitek rozhodně stojí! I když jednou mi to myslím bude stačit. Každopádně jsem ráda, že jsme tam byli, protože jsme si užili příjemný večer a taky jsem ráda, že jsem zase po čase viděla aspoň někoho ze školy.

Japonská restaurace
Flambovaná zelenina


Lumières ještě jednou

12. prosince 2010 v 21:37 | Nessie |  Fête des lumières
Právě jsem dokončila krutý boj, a tím bylo z 1000 fotek vybrat 78 a z nich vybrat 16, které se dostanou na blog. No opravdu těžký výběr to byl! Je tedy fakt, že jsem fotila hodně sekvenčních fotek, takže většinu atrakcí mám skoro, jak kdyby to bylo na videu, ale i tak je to fakt těžký úkol vybrat ty, které se sem dostanou a ty, které budou určeny pro zraky jen některých. A teď už nezbývá, než se kochat!

Druhá nejlepší věc, hned po parku, bylo vajíčko na Croix-Rousse. I když ten zbytek tam stál za houby, tak jsem ráda, že jsme na ten kopec nakonec vylezli!!!

Letem světem svátkem světel

9. prosince 2010 v 23:38 | Nessie |  Fête des lumières
Žádné velké psaní, rychle prohlídnout fotky z dnešního večera a šup do postýlky. V úterý jsme měli firemní večírek v Paříži a ještě jsem se z toho pořádně nevyspala. Slibuju, že už konečně napíšu ten článek o práci a taky o tomhle večírku, který se velmi vydařil! Tak a teď rychle šup na ty fotky, doufám, že se Vám budou líbit. Fotila jsem to všechno z ruky, nechtělo se mi celý večer tahat na rameni stativ. Zítra mám v plánu se na některá místa vrátit znovu i se stativem.

Tak jsem se poprvé byla podívat dovnitř dvora Hotel de ville neboli radnice. V pozadí Lyonská opera se střechou od Honzy Nového (Jean Nouvel)


Jak jsme dělali Mikuláše

6. prosince 2010 v 19:15 | Nessie
Včera bylo pátého, to znamená, že přišli Mikuláš s čertem a andělem a ani nedostali guláš :) Ale dostali bábovku a vůbec si užili skvělé odpoledne!!!
Mikulda

Vánoční

5. prosince 2010 v 22:49 | Nessie
Stromeček
(!druhý článek dneska!)
A po tom mém pěkném pěším výletu do parku jsme si dali rande s Romanem v obchodě, který se jmenuje Botanic, a kde mají spoustu kytiček a podobných věcí, abychom si koupili vánoční stromeček. Nakonec to vyhrál malinký v květináči, měří asi 50 centimetrů a je to přesně to, co jsem chtěla. A taky tak krásně vonííííí :)


Sněžná

5. prosince 2010 v 22:29 | Nessie
Letos jsem se nenechala překvapit a do parku jsem se s foťákem vypravila ještě předtím, než slezl sníh (což znamená dneska odpoledne, kdy začalo pršet). Navíc jsem se včera ráno probudila do modré oblohy se sluníčkem, takže to byl nejlepší impuls k tomu, abych se v posteli neválela do dvanácti, ale rychle se oblékla a vyrazila na procházku. A tady jsou její výsledky:

Tete dOr pod sněhem