Listopad 2010

Zima se nám hlásí

30. listopadu 2010 v 18:22 | Nessie
Já vím, že Vás to v Čechách asi nerozhodí, ale SNĚŽÍ!!! Ale v Lyonu, kde je v zimě normálně mezi nulou a pěti stupni! Navíc ještě ani není prosinec. Padá celé odpoledne, ani teď se nezastavil, je to romantické, ale kromě toho všude stojí kolony aut od řidičů, kteří se snaží vrátit domů po práci a taky to pekelně klouže. Přidávám fotečku mého kola, jak jsem ho našla dneska večer :)

Kolo

Vánoční ochutnávky

27. listopadu 2010 v 13:34 | Nessie
Včera večer jsme se byli projít po Vánočních trzích na Place Carnot (to vám asi moc neřekne...), abychom se trochu nadýchali zimně-slavnostní atmosféry. Venku začalo mrznout, odpoledne dokonce lehce sněžilo, tak mi to připomnělo Prahu a zimní měsíce. Měla jsem tedy chuť připomenout si tuto atmosféru ještě víc a užít si příjemný večer jen ve dvou.

stromeček

Přijďte nám na koncert!

18. listopadu 2010 v 23:59 | Nessie
.Com1 - Chartreux
Naše kapelka se rozhoupala k dalšímu koncertu a to 16. prosince znovu v tom baru jako posledně, tedy Chartreux na Croix-Rousse, který se postupně stává naším (rozumějte kapelním i osobním) druhým domovem. Kromě toho, že tam točí nejlepší pivo v Lyonu (německý Paulauner), které není ani kyselé, ani sladké, ale prostě přesně tak hořké, jak má správné pivo být, aby po něm v puse nezůstala pachuť, tak je tam taky moc moc příjemný personál, se kterými si všichni tykáme, protože se jim náš koncert fakt líbil a kromě toho jsme jim tam přivedli tolik lidí, o kolika se jim ani nesnilo ;))


Z Toulonu

15. listopadu 2010 v 21:57 | Nessie
Trošku obsáhleji a taky trochu více fotek (po dlouhé době jsem si pořádně užila focení, protože už jsem dlouho neměla žádný objekt hodný zvěčnění) z našeho prodlouženého víkendu pěkně na jihu v teplíčku. V sobotu ráno jsem dokonce vyškemrala opalovací krém, abych si nespálila odhalená ramena :))

Na pláži
Představujte si, že ta dvojice jste třeba vy.


První ochutnávky z ráje

14. listopadu 2010 v 22:14 | Nessie
Tak a jsme zase zpátky. Teda řeknu vám, že tam bylo fakticky krásně! A to teplíčko! Doufám, že si to z mých fotek pořádně užijete.

Hyères
Přístav v Hyères jen tak na uvítanou... příjemná dvouhodinová procházka po pláži.


Oznámení

10. listopadu 2010 v 6:53 | Nessie
Byla by toho spousta k napsání, ale nohužel není čas, takže jenom dávám na vědomí, že dneska jedu do Chambery konečně vidět ten můj projekt a večer i s drahým do Toulonu na super víkend s kamarády. Snad v neděli na čtenou :)

Buchty, ucpanej hajzl a tak podobně :-)

1. listopadu 2010 v 19:13 | Nessie
Končí nám třídenní víkend, který by se klidně mohl opakovat častěji. Dneska jsme měli volno díky dušičkám. Tak jsme zajeli za Romanovou maminkou na oběd do Trévoux, dali jsme si Alsaské jídlo Choucroute, neboli kysané zelí, slanina, klobása, prasečí ramínko a brambory. Naštěstí měli pivo :-P A pak jsem ještě upekla makové a tvarohové buchty, které zítra ráno ponesu do práce na oslavu prodloužení mojí smlouvy.

Buchty
Mňami mňami...buchtičky jak od maminky (teda né tý mojí :-P)