Červen 2010

Mlsný jazýček

24. června 2010 v 22:31 | Nessie
Paradis des fruits
Právě si pochutnávám na luxusním vlastnoručním gazpachu a úplně se nad tím rozplývám... tolik chuti a tak málo místa v žaludku :) Znáte doufám tu španělskou studenou polévku z rajčat, okurky a paprik? Je to děsně jednoduchý a strááášně dobrý. A jak mě to napadlo? V úterý jsem skončila s prací ve dvě odpoledne a venku zrovna začalo svítit sluníčko, tak jsem si chtěla jít sednout ven na terasu. A pak se to nějak přihodilo a sedla jsem si do jedné restaurace. A tááák výýýborně jsem se najedla, strašně jsem si pochutnala, že tam určitě musím ještě někoho dotánout. Ta fotka je jen tak pro okrasu, abyste viděli lahodnost tamních pokrmů :) Více na http://www.leparadisdufruit.fr/, obrázky v sekci Sélection gourmande.


...a pak taky všechno to ostatní!

20. června 2010 v 18:57 | Nessie
Mexičani
A že toho není zrovna málo. Za poslední dva týdny, které uplynuly od mého posledního zápisku jsme stihli opravdu hodně věcí. Trochu se teda podivuju nad tím, jak to s tou prací všechno zvládám, ale faktem je, že jsem pořádně unavená! Jen tak namátkou, co jsme teda dělali: super mexickou restauci s živou hudbou, výstavu obrazů Cité vegetal, dva obídky na Part Dieu se Soňou, večeře u maminky a oběd u tatínka... No máme to dost nabitý :) Tak se nedivte, že s tímhle vším dohromady nejsem ani schopná něco pořádně sepsat.Hlavně teda ta práce...

20. června 2010 v 17:34 | Nessie
Nojo, je to fuška, tak nemám ani čas (a hlavně ani chuť po deseti hodinách před monitorem si k němu sednout znova) napsat blog a pořádně něco dělat. Tak nevím, co je lepší...jestli pracovat, mít peníze, ale nemít čas, nebo nepracovat, mít čas na všechno (což ve výsledku znamená, že nebudu dělat nic) a nemít peníze. A hlavně taky nemít stres. Ve čtvrtek jsem zdrhla už v půl čtvrté, protože jsem toho měla po třech dnech 8,30-20,00 fakticky dost, a trvalo mi minimálně dvě hodiny se z toho psychicky i fyzicky dostat. Ale jinak je to fajn práce, jsem tam opravdu za architekta, a mám radost, že můžu přemýšlet a vymýšlet, co by bylo nejlepší a tak.


Ze života kachen (či hus)

7. června 2010 v 23:02 | Nessie
Navzdory předpovědím počasí nespadla dneska ani kapka. V poledne už bylo docela dobře a když jsem se večer vracela domů z práce, tak dokonce svítilo sluníčko a bylo krásně teplo. Přišla jsem domů a tady na mě čekala otevřená náruč, pusinka a nová kytička do mé sbírky. A pak jsme ruku v ruce, foťák a knížku, vyrazili do parku, Roman že si bude číst a já si vyfotím ty nádherné kytičky, na které jsem si v sobotu zapoměla vzít foťák.

kachny


Nedělní novinky

6. června 2010 v 15:31 | Nessie
Venku hřmí a my jsme se před chvílí vrátili ze Starého Lyonu, kde jsme si byli vzájemně vybrat dárky k narozeninám (jo, moje narozky byly před dvěma měsíci, ale co si člověk nezařídí... :) a pak na moc dobrém obídku, ze kterého je mi ještě teď na vybouchnutí :-D Přikládám fotku našich darů a pak taky Hopital des dieux naproti Guillotière, kde jsme byli včera večer s Rzim a Corentinem z kapely posedět, povykládat a zahrát.

TaškySobotní raport

5. června 2010 v 11:44 | Nessie
Nazdárek! Jak se máte? Už přestalo konečně pršet a udělal se květen? Tady je už týden nádherně teplíčko teď je venku aspoň 27° a všichni se pečeme ve vlastní šťávě. Ale v klidu, v neděli odpoledne má pršet a pak bude týden hnusně. No aspoň mě to nebude mrzet, že jsem celou dobu zavřená vevnitř v práci :-D Docela se těším, už mi to potvrdili i z velitelství z Paříže i odsud z Lyonu, že mě čekají v pondělí ráno. Tak jsem zvědavá, jaké to tam bude.


Jupíjou

2. června 2010 v 18:11 | Nessie
V pondělí nastupuju u nádražáků! :)