Květen 2010

Road Movie

31. května 2010 v 14:12 | Nessie
Zajet si na nedělní odpoledne k moři? U nás nemožné, tady realita (leč trochu šílená, sedm hodin v autě versus 4 u pobřeží :)

Calanques


Zběsilé tempo pokračuje

27. května 2010 v 18:37 | Nessie
Dneska mám po cca týdnu první den, kdy se trochu zastavím, proto jsem měla čas napsat minulý blog a taky chci hned napsat, co dalšího se děje, protože je toho strašně moc a všechno jsou to veskrze pozitivní události, takže se o ně s vámi chci podělit!


Vynikající víkend

27. května 2010 v 14:41 | Nessie
Takových víkendů by mohlo klidně být více. I když na druhou stranu možná ani ne, protože když si člověk neodpočine ani o víkendu, jak má potom podávat chrabré výkony celý týden, když se ani nevyspí. Obecně bych to shrnula tak, že v sobotu jsme měli koncert s kapelkou a v neděli jsme byli na obědě a pak v divadle. Ale to je tak stručné, že se budu muset ještě hodně rozepsat, abyste si to taky užili stejně, jako my.
.COM1
.Com1 na pódiu - zleva Corentin, R.zi, Killan, Linda, Yoann, Jimmy,
Julien za reprákem a bicíma, já úplně vlevo, tam, jak mě nevidíte :))


Miluju sociální stát!

21. května 2010 v 14:16 | Nessie
Dneska mě Roman konečně donutil podívat se na svůj bankovní účet, abych věděla, jak na tom jsem. A tam mě čekal šok: 2x tolik peněz, než jsem čekala! Ano, měl se mi tam připsat plat za těch 14 dní práce, ale ten zbytek? Tak to nedočkavě rozkliknu a koukám, že mi je poslal CAF. To jsou ty příspěvky na bydlení, jak jsem jako student dostávala 87 Euro měsíčně. A teď nepracuju a oni mi pošlou TAKOVOU sumu? Musím říct, že mě to fakt potěšilo :) A taky nás to lehce zachránilo od tření bídy s nouzí příští měsíc. Hned jsem motivovanější hledat další práci.


Kdyby byl život spravedlivej

20. května 2010 v 22:30 | Nessie
...tak by to asi nebyla taková sranda, myslí si Pánbůh. Určitý věci mě začínají vážně rozčilovat. Například to, že mě na sociálce vyhodili s tím, že nemám jakýkoliv nárok zpětně požadovat něco, na co jsem měla nárok, ale nikdo mi neřekl, že si o to mám požádat. Takže těch cca 200 Euro za zdravotní prohlídky si prostě zaplatím ze svýho. Bez jakýchkoliv příjmů. Jste milí... No a krom toho se mnou ta skvělá banda architektů rozvázala pracovní smlouvu během zkušební doby, která čítá 12 dní...


Carqueiranne

19. května 2010 v 18:03 | Nessie
Palmy
Byli jsme zas u moře. O čtvrtka do neděle. Heč :) Ale myslím si, že jsem si to docela zasloužila. Zvláště poté, co jsem tam loni strávila celé čtyři dni, kdy ostatní pařili, za počítačem a dodělávala svojí diplomku. Tak letos jsem nehnula ani prstem a čtyři dny jsem strávila s ostatními různými výlety, alkoholovým opojením a grilováním masíčka a zeleninky. Skvělý prodloužený víkend. A taky velice příjemná změna počasí - konečně sluníčko a vcelku teplo po dvou týdnech, kdy v kuse jen pršelo.


Working process

4. května 2010 v 14:34 | Nessie
Docela změna, ráno vstát, nasnídat se a někam vyrazit. Ani se mi moc nechce, nejradši bych zůstala v postýlce do jedenácti. Pořád nemůžu pořádně spát, hlavně když mě těsně před spaním něco rozčílí, případně zaměstná mozek. Začala jsem pilně pít bylinné čajíčky na uklidnění nervů a celkově zlepšení organismu a večer spolku pár kapiček kozlíku lékařského, po kterém se má taky dobře spát. Tak doufám, že se výsledek dostaví brzo, tohle je pěkně na prd, člověk je unavenej, ale neusne, takže je další den ještě unavenější.


Praha ze dne na den

4. května 2010 v 14:00 | Nessie
Pod Mánesovým mostem
Mojí nečekanou cestu do Prahy spojenou s poslední dovolenou před nástupem do práce budu muset popsat vyloženě deníkovou formou (pro změnu), protože se toho každý den stalo tolik, že by se to ani jinak popsat nedalo. Přijela jsem ve čtvrtek, jak už jsem avizovala, a zůstala až do dalšího pátku. Mohlo to být klidně delší, ale zhledem k polním podmínkám ubytování mi to docela i stačilo :)