Březen 2010

Jarní novinky

28. března 2010 v 16:51 | Nessie
A máme tu uklízecí neděli. A je to veselá neděle, protože jsem k tomu úklidu dotlačila Romana :-D Už umyl nádobí a slíbil vysát. A je seznámen s tím, že jestli to neudělá pořádně, tak budu pěkně naštvaná. Škoda, že na parketách nefunguje taktika, o které jsem slyšela myslím od mámy: vysypat na zem papírové konfety (nebo proste kolečka z děrovačky) a tak je hned vidět, kde vysál a kde ne :) Ovšem teď čučí na televizi na nějaké životní příběhy, naprosto stupidní, samozřejmě, a štve mě, že to nejde udělat.


Pracovní aktuality

26. března 2010 v 12:43 | Nessie
Jsem looser. Nebo jsem se to aspoň dozvěděla na tom slavném posezení od pracáku, které se jmenuje Cible emploi neboli Cíl/terč práce. Že prej jestli jsem poslala JENOM 50 spontánních kandidatur různejm firmám a z toho jsem dostala jednu jedinou odpověď NE, tak to neznamená, že to je neužitečný a že to rozhodně má smysl zkoušet i nadále. Sakra, proč mi jen říkali učitelé ze školy, že všechny tyhle mejly mažou aniž by je otevírali? ...


Že by obrat k lepšímu?

23. března 2010 v 17:14 | Nessie
Rozhodla jsem se, že budu zahradnicí. Teda pokud nebudu architektkou, záleží na tom, kdo mi dřív dá práci :) Napsala jsem motivační dopis do Parku a taky jsem odpověděla na jeden inzerát na údržbu zahrady a druhý na hřbitov. Osobně bych docela ten hřbitov, je tam klid :) Ani bych nevěřila, že už to je víc jak měsíc od první návštěvy na pracáku, a že moje pochybovačné "ale tou dobou už bych chtěla fakticky pracovat" bude naprosto nenaplněné, takže zítra mi začíná ten skvělý kurz o tom, jak mám hledat práci. No těším se, co mám říct, žejo.

Baby opuncie
"Baby" opuncie z mojí malé zahrádky


Líný víkend

21. března 2010 v 23:18 | Nessie
Jojo, děkuji za optání, už je mi líp. Pan doktor, respektive mladej nesmělej medik na praxi (děsně roztomilý, ta nesmělost), se na mě podíval a řekl mi, že mám rýmičku a k tomu bolení v krku (ale řekl to tak nějak učeně, že mi to ta stará paní doktorka musela přeložit do normální mluvy :)). Krom toho mě ale poslal na vyšetření štítné žlázy, takže gratuluji Brundě za její briskní diagnózu po ICQ...kdyby Ti náhodou nechtěli dát diplom, tak ať se obrátí na mě :)


Návštěva na pracáku

19. března 2010 v 9:54 | Nessie
No to byla sranda. Upsala jsem se na nějaký "kurz" či jak to nazvat, kde nás budou učit, jak máme upravit svoje CV, napsat motivační dopis a hledat nabídky k práci. Je to na tři měsíce nebo do doby, než něco najdeme. Takže dvanáct středečních dopolední zabitých někde, kde budu poslouchat, jak dalších sedm lidí s vysokou školou, ze všech oborů, nemůže najít práci a jak už zkusili úplně všechno. Navíc to začíná v devět ráno, takže budu muset vstávat, ach.


Marod

17. března 2010 v 15:47 | Nessie
Už jsem zase nemocná. A to jsem se z toho dostala teď víkendu po čtrnácti dnech bolení v krku a ucpaného nosu. V pondělí večer přišel Roman s tím, že ho bolí v krku a v úterý ráno jsme se oba probudili, úplně propocení a s pořádným bolením v krku a menší horečkou. Ach jo, štve mě to, venku se začíná dělat krásně, že by se dalo zevlovat v parku, chodit na brusle, na kolo, dokonce i běhat... a místo toho jsem doma, bolí mě všechny svaly a klouby, polykat je peklo a celá hořím.


Umělecký zážitek :-D

14. března 2010 v 14:46 | Nessie
Tak kdyby to náááhodou někoho zajímalo, tak tady jsou zbylá videa z koncertu.


.COM1 - první oficiální video!

12. března 2010 v 17:43 | Nessie
A je to tady! Point Commun na videu!


Trošku pracovně

11. března 2010 v 14:12 | Nessie
Mám takový malý kšeftík - navrhnout zařízení interiéru jedné stodoly. Není to nic moc, prostě vymyslet, kam dát patro, schody, koupelnu a tak. Na můj inzerát, že hledám práci, se mi ozvala jedna mladá pani, tak jsme se dohodli, že jim to za 100 Euro udělám. Roman se na mě zlobí, že jsem si neřekla o víc, když nad tím trávím už třetí odpoledne, ale na druhou stranu, lepší sto Euro v hrsti, než dvě stě vůbec :)

V pondělí večer jsme se sešli na hodinu nad kafem, takže jsem pak zkreslovala nějaké možnosti, v úterý odpoledne jsme se na to byli podívat a pak jsem předvedla, co jsem vymyslela a dohromady jsme dali ještě nějaké detaily a varianty, a dneska (středa) vymýšlím a tahám čáry. Ale je to docela sranda, jako předmět mě to baví, protože to není úplně jednoduché. Oni chtějí mezanin, ale problém je, že napříč stodolou se táhnou trámy, které nechávají podchodnou výšku jen metr třicet, takže je třeba vymyslet, jak to udělat.


Na scénu!

7. března 2010 v 21:09 | Nessie
Tak a je to za náma. Nechápu ty lidi, co kvůli tomu tolik stresovali. Vždyť se vlastně ani o nic nejedná. Od dob hudebkových vystoupení jsem nějak vyrostla a na pódiu se cítím jako ryba ve vodě, už mi to chybělo zase se koukat na koncert z druhé strany. A hlavně nenervuju, i když je to první koncert, proč taky? Čtyři měsíce intenzivního zkoušení považuji rozhodně za lepší přípravu, než to, jak jsem hrála poprvé svůj koncert s minulou kapelou: přišla jsem v pátek na zkoušku, zkusila s nimi tři kousky a v sobotu večer jsme hráli rovnou písniček 10 před narvanou hospodou. A taky jsem to zvládla. Takže prostě žádný stresy! :)

.COM1

6. března 2010 v 11:01 | Nessie
Dneska máme ten koncééért, tak nám držte palcéééé!!! :)

Od všeho trochu

3. března 2010 v 15:27 | Nessie
Tak jsem si říkala, že bych mohla zase něco stvořit, žejo. Nějak přes to nicnedělání není čas, no :) Ale například včera večer jsem zprovoznila prozatímní, ale již novou a moc krásnou verzi webovek pro naše. Momentálně se marně snažím zprovoznit takový ten malinký obrázek před záložkou stránky, udělala jsem všechno, jak jsem měla, tak si říkám, že počkám na restart serveru v 17 hodin, jestli se to tam třeba konečně nenahraje (o hodinu později: jupííí, je to tam! :) ). Odkaz sem bohužel z určitých důvodů, řekněme, že soukromí, nedám.
Tak aspoň obrázek grafického uspořádání...
Kdyby někdo chtěl stavět, tak v komentářích je maminčin mejl, tak se na ní obraťe
(aby mi nebylo vyčítáno, že nedělám dostatečnou reklamu :-P )