Únor 2010

České ochutnávky

25. února 2010 v 14:02 | Nessie
Na dnešní večer si Roman pozval další část příbuzenstva, takže jsem zvědavá, jak to dopadne dneska. Menu zní: hovězí vývar s játrovými knedlíčky, guláš s knedlíkem a pokud bude čas, tak babiččin štrůdl. A jestli mi to zase budou prokládat bagetou se sýrem a knedlíky budou používat místo nože, asi exploduju! Držte palce, jdu na velký úklid a velké vaření!

Ve zkratce

24. února 2010 v 16:17 | Nessie
Venku to začíná konečně vypadat vcelku jarně, což je fajn, aspoň se dá vylézt ven. Na druhou stranu mě se vlastně vůbec ven nechce, mě se nechce ani z postele, a pak to dopadá tak, že vstanu v deset, nasnídám se, umeju nádobí a můžu jít vařit oběd pro Romana. Včera mi navíc zrušili plánovaný pohovor s tím, že si pan architekt už někoho našel. Takže dobrodrůžo pokračuje.


Zasněženo

22. února 2010 v 0:34 | Nessie
Ve středověku to byl nástroj mučení, dneska si to lidi berou dobrovolně, dokonce jako prostředek zábavy. Ano, mluvím o španělské botě neboli o lyžácích. O víkendu jsme byli lyžovat. Oriannini prarodiče mají v Alpes d'Huez byt, tak nás tam s Anaudem pozvali. Narodila jsem se do špatné rodiny a vybrala si špatně přítele. Tetičky v Americe ani zazobaní prarodiče v Nice se u nás nekonají :)

Kulturní rozdíly

19. února 2010 v 11:09 | Nessie |  Francouzi
Asi před půl rokem (je možné, že je to i rok, ten čas letí tak strašně rychle!) se ve zprávách řešilo, že Plzeňským (či jakýmkoliv jiným) policistům nalepili na auta špatný znak a město to stálo pět set tisíc či pět milionů, čert to vem. V diskuzi na novinkách mě opravdu pobavil jeden příspěvek: měli jim koupit Renaulty a nemuseli by nic značit.


Aktivní, leč stále nezaměstnaná

18. února 2010 v 22:28 | Nessie
V úterý jsem byla na pracáku. Musím říct, že projednou alespoň nelituju toho, že jsem tam šla. Sice stále nemám nárok na státní podporu, protože nemám odpracováno dostatečně dní, ale dostala jsem jednorázový příspěvek ve výši 500 Euro pro lidi, kteří pracovali alespoň dva měsíce. Taky se hodí, ne? Jinak mám dohodnuto jedno rande na příští úterý a dneska se mi ozvala jedna ženská z atelieru, kde už jsem to jednou zkoušela, tak si mě třebas taky pozvou. Na pracáku mi na 18. března sjednali jakési školení ohledně hledání práce (pche), ale měla bych tam potkat více architektů...že by spolužáci? Já doufám, že touhle dobou už budu pracovat, neboť nevím, jak jinak budeme za měsíc až dva platit nájem :)


10×10

14. února 2010 v 22:43 | Nessie
Zajímavé...vskutku zajímavé. Jak se počet komentářů ke každému článku zastaví na deseti :)

Taky trochu té kultury

13. února 2010 v 23:17 | Nessie
Dneska jsme byli v muzeu. Vzhledem k tomu, že ta výstava moderního umění, na kterou jsem se chystala zajít už od prosince, v pondělí končí, tak jsme se dopoledne vydali kolmo do centra do Musée des Beaux Arts na Picassa, Matisse, Delaunaye a tak podobně. Dokonce tam byl i jeden Joseph Sima z Jaromere :-D Taky mě zauala zamrzlá fontána na Terreaux, tak se musím pochlubit fotkama.

Oni už jsou holt takoví

11. února 2010 v 11:04 | Nessie
Kdybych měla na blogu rubriky, tak by se tahle jmenovala Ze života. Co s nimi? Asi si zvyknout, nic jiného s tím dělat nepůjde. Všichni jsou prostě stejní. Žádného z nich prostě nerozčilujou vlasy či vousy v umyvadle, nikomu nevadí ty haldy pracovních, již nepotřebných, papírů okolo sebe či mokrý ručník sbalený do kuličky v koutě koupelny, takže si ani nevšimnou té armády, která chodí za nimi a vše dává do pořádku. Třeba už tím, že každé ráno, když vstoupím do koupelny, tak umyju umyvadlo...abych ho o den později našla zase v tom samém stavu. Nebo když tedy konečně dostanu svolení vyházet ze stolu všechny ty zbytečné papíry, tak se ani neotočím a o ten později je jich tam zase stejné množství. A tak mi nezbývá, než se s tím smířit, protože zbláznit se prozatím nehodlám.


Náročný víkend

8. února 2010 v 19:23 | Nessie
Trochu jsem se zase odmlčela, to ani nevíte, jak je to náročné nic nedělat. Mám teď pořád chuť koukat na Červeného trpaslíka a spát. Takže žádný rozdíl od mých studií, snad jen jediný, a to, že teď nedělám vůbec nic. Hledání práce mi zabere asi tak půl hodiny denně, takže se fakt nepředřu :) Sem tam trochu pouklidím nebo trochu zapracuju na kapelce.


Špatné zprávy

5. února 2010 v 14:07 | Nessie
Počítač už zase nefunguje :( Udělal to samé, co předtím a asi se se mnou definitivně rozloučil... Fňuk. R.I.P.

Žena v domácnosti

4. února 2010 v 19:12 | Nessie
Titulek trochu v rozporu s tím, že jsem dneska v práci :) Ještě jeden den a už to končí definitivně. Prozatím čekám, až pan šéf dorazí. Je devět a on pořád nikde. Tak jsem si zatím aspoň znovu stáhla všechnu práci, co jsem tu udělala... Z minulé flešky, na kterou jsem to nahrála, jsem to nedokázala dostat do počítače, protože se úplně poto. Rozhodla jsem se tedy, že napíšu trochu tého škváru tady na blog.

Včera jsem už už chtěla psát, ale nakonec jsem si to pro nedostatek chuti rozmyslela, takže jsem jen začala takto: Jsem doma třetí den a prozatím lítám jak hadr na holi. Teď zrovna jsou tady dělňasové a mění nám venkovní žaluzie, tak třeba budu moct konečně večer usnout, aniž bych si musela přes oči dávat šátek.

Žaluzie se jim nakonec povedly, jsou pěkně čisté, nevržou a dají se v pohodě zvedat a stahovat. Závěsy to bude chtít stejně, protože i tak je tam na mě pořád ještě moc světla.


Dobré zprávy

3. února 2010 v 21:04 | Nessie
Dneska mi Roman konečně dotáhl z práce můj notebook, tak jsem ho nedočkavě postavila na stůl s tím, že si ho nastavím aspoň tak, aby fungoval na internet a nějakou menší práci. Zapnu ho, a co nevidím, žádný červený dekór při úvodní obrazovce? Žádné zelené proužky při startu windows? Co se to děje?