Leden 2010

Když teda tak naléháte

28. ledna 2010 v 12:10 | Nessie
Tak já budu psát častěji. Ale nejsem si jistá, že to vydržím dlouho. Dneska je teprve čtvrtek, co byste chtěli, aby se od pondělí stalo závažného? Krom toho, že si teď v práci místo práce hledám práci a že jsme měli včera zkoušku, tak se fakticky nic neděje. Ve středu prezentoval šéfík barevné kombinace celého baráku, takže jsem na tom dělala celé úterý, abych připravila kompletní, přehlednou a naprosto ubíjející argumentaci. Prý to vyšlo, takže mě pochválil. Ale dát to sem bohužel nemůžu, protože kdyby to náhodou našel na internetu, tak by mě to asi docela bolelo. Ale kdybyste se chtěli podívat, můžu to poslat mailem (to kdyby jako že náááhodou to někoho až tak zajímalo, co za prasečinky tady celé dny dělám).


Periodicky opakující se lingvistická xenofobie

25. ledna 2010 v 11:33 | Nessie
No jo, no jo furt. Jsem měla teď tolik času, až se mi z toho vůbec nechtělo psát blog. Radši jsem si četla, dočetla jsem sedmou knížku Galaktického společenství myslících bytostí a považuji ji s tou první za nejlepší :) Samozřejmě, že tuto 700kB, respektive asi 800 stránkovou knížku jsem celou přečetla v práci, nebo alespoň velkou většinu. To abyste měli přehled o tom, kolik mám práce. Teď právě jsem dostala úkol velmi obtížný, a to...vytisknout již hotové plány a jít je třikrát ofotit.


Jednou jsi dole, jednou nahoře

18. ledna 2010 v 21:56 | Nessie
Tento víkend se nesl celý v lenošivém duchu, ať už třeba dobrovolně, jako sobotní spánek do jedenácti, tak nedobrovolně, tzn celou neděli, kdy mi bylo fakt ...nedobře :) Jak už jsem psala v komentářích k minulému článku, tak dort dopadl tak nějak rozpačitě. Mě to chutnalo moc, ale nevím, jak ostatním... Rozhodně broučkovi hned tak něco neupeču, to je jasný...nervy mám jen jedny :)


Pejsek a kočička by záviděli

16. ledna 2010 v 1:09 | Nessie
Jak jsem zůstala ta sama chudinka opuštěná ženuška, čekající na svého mužíčka, tak jsem se rozhodla, že budu šikovná ženuška a upeču dortík. To se řekne jen tak, ale JAKEJ? Poté, co jsem prolezla mojí novou čokoládovou kuchařku a zjistila, že na jakýkoliv recept je tam potřeba tabulka čokolády, tak jsem změnila strategii. Taky si za to může Roman sám, neměl jí celou sníst tak rychle. Před Vánoci jsme koupili tuším kilo mléčné Milky a asi půl kila hořké. Zbylo půl tabulky Milky s mlékem, protože nám moc nechutná.


S nadhledem, jinak by to nešlo

15. ledna 2010 v 20:49 | Nessie
Sníh už celý roztál, venku se oteplilo na pět stupňů Celsia a začalo pršet. Radši bych vyměnila deštivou zimu za tu krásně poetickou sněhobílou. Takhle to tady bude ještě příští dva měsíce, a pak vlastně taky, jen bude pršet v patnácti stupních. Ještě přede dvěma dny byla na mé cyklostezce sněhovodní klouzaná, teď už je tam jen mokrý písek, který velmi tvrdošíjně ulpívá na kalhotách a kabátě.


Rozjímání

13. ledna 2010 v 13:54 | Nessie
Vedle mě se povaluje kus chleba, sýr, kuskus a trocha zeleniny, právě jsem doobědvala. Bylo to dobré, ale dala bych si něco teplého. Jako ostatně všechny ostatní dny. Obyčejně si večer něco nachystám, ráno to plácnu na topení, v průběhu dopoledne postupně obracím, abych si to pak lehce vlažné v poledne snědla, čumějíce do monitoru počítače, na cizí blogy nebo na seriály. Už jsem zvažovala, jestli si koupím mikrovlnku a donesu si jí sem, nebo co budu dělat. A ono to vypadá, že se to asi vyřeší samo, protože jsem se včera konečně zeptala, jak to bude s tím prodloužením pracovní smlouvy.


Bílá peřina

10. ledna 2010 v 22:36 | Nessie
Včera jsme byli nakupovat. Jen jsem si říkala, když jsem vedla to nové Romanovo kolo závějemi, že jsme měli radši vzít běžky. Na Lyon opravdu nezvyklých 20 cm sněhu naprosto ochromilo dopravu, regály s čerstvými potravinami zejí prázdnotou (před chvílí jsme byli tady vedle v sámošce) a silničáři jsou velmi překvapeni. Předpověď počasí je pravděpodobně minula a nebo jí nevěřili :)


Čtvrteční ranní úsměv

7. ledna 2010 v 9:51 | Nessie
Taková malá perlička... právě prolézám dokumentaci k jednomu domu, načež jsem narazila na ČESKY psaná lejstra ohledně keramiky RAKO, včetně diakritiky jako třeba "lieu de fabrication: Horní Bříza" [znamená místo výroby] :) Je tu certifikát pobočky v Plzni (psáno česky Plzeň), texty napůl anglicky, napůl francouzsky, všechny nadpisy a hlavičky jsou česky, podpisy a kulatá razítka taky... Technický a zkušební ústav stavební Praha, s.r.o. No prostě mi to udělalo radost :)

Tak jsme uklízeli...

6. ledna 2010 v 9:20 | Nessie
...a divím se, že jsem ho ještě nezabila. Po práci jsme byli nakoupit, aby tu bylo co jíst, a stihl mě nasrat během asi deseti minut, co na mě čekal (přímo u mě v kanclu), než se sbalím - skončili jsme dneska trochu později. Šéfik se zase zapomněl někde na stavbě, takže jsme začali konzultovat asi ve třičtvrtě na pět.


Málem bych už zapomněla, kde to jsem...

5. ledna 2010 v 14:20 | Nessie
Někteří z vás si možná pamatují, jak jsem tu přede dvěma lety psala o tom, jak je "lehké" si ve Francii zařídit bankovní účet. Tak teď asi budu psát o tom, jak "snadné" je ho zase zavřít. Dneska mě milá eLCéeLka nasrala naposledy, poslední kapka pomyslného poháru skápla. Bez jakéhokoliv udaného důvodu mi to dneska v bankomatu sežralo kartu, hned na první pokus (tedy ne chyba v PINu, jako minule), a ať se prý obrátím na svoji pobočku. Taky, že se obrátím. S tím, že ruším účet.

A otevřu si ho jinde.


Lihu-téměř-prostý Silvestr

1. ledna 2010 v 20:15 | Nessie
Tak šťastný a veselý, ten nový dva tisíce deset. Jestli to fakt platí, to "jak na nový rok, tak po celý rok", tak se můžu těšit na nebolavé vcelku neškodně alkoholové dýchánky, snídani do postele a super procházku každý den. To se vyplatí, ne? Navíc jsem se dneska odpoledne vrátila domů a splnili mi tam labužnické přání, k večeři byl tatarák, mňam.