Prosinec 2009

Povánoční alkoholové radovánky

31. prosince 2009 v 15:34 | Nessie
Přemýšlím, jestli je fakt nutný, abych popisovala den za dnem... Ale tentokrát asi jo, ono se toho stalo fakt docela dost, takže každý den si zaslouží alespoň malinkatý zápiseček. Přemýšlím, že to tu zase znovu pojmenuju Deníček alkoholika... A nebo třeba Ta, která si nic nepamatuje. Začínám docela zvažovat novoroční předsevzetí, že přestanu pít...nebo aspoň že přestanu pít na párty a chlastat v hospodách. Jedna lahvinka dobrého vínka k večeři chutná a neublíží ;)


Štědrý den v našem podání

26. prosince 2009 v 15:52 | Nessie
Taaaakže, jestli vám připadá zvláštní dělat cukroví jeden den před Ježíškem, tak to je u nás naprosto normální. Řekla bych, že je to vůbec zázrak, když se k něčemu takovému, jako je cukroví, dokopeme. Kdybych přijela dřív, tak bych ho asi udělala dřív, ale ono se samotné neudělá a maminku bych k tomu snad radši ani nepustila (a to není ve zlém :).


Čas těsně předvánoční

23. prosince 2009 v 17:58 | Nessie
Poslední dva dny v Lyonu... Úterý 22. prosince, 21:00. Právě sedím ve Frankfurtu na letišti a čekám na svůj spoj do Prahy, u toho nabíjím baterku do notesu a vztekám se, že tu nemají wifinu, somráci! Byla jsem domluvená s Romanem, že si trochu pokecáme na skype, tak mě to štve...


Crémaillère aneb kolaudační večírek

23. prosince 2009 v 17:51 | Nessie
V sobotu jsme oslavovali naše nastěhování do nového bytečku. Pozvali jsme spoustu lidí, respektive Roman si pozval celou rodinu, půlku práce a kamarádi, mě přišel Karel s Petrou a lidi z kapelky. Ale i tak nás bylo přes třicet, příprava zabrala celý den a úklid celé odpoledne. Ale zase jsme byli podarováni spoustou dárečků do bytu a užili si moc fajn večer.


Sněží!

20. prosince 2009 v 15:57 | Nessie
V Lyonu sněží! Už od pátku je tady jedna chumelenice za druhou. Já vím, že pro Vás v Čechách to nic není, když tu máme -2°, s Vašimi -15ti se to asi měřit nedá, no. Ale zase jsme o 600km jižněji, takže to tady zas tak normální není. Respektive, šéf říkal, že když byl mladej (to už je let... :), tak to bylo docela normální, ale posledních 10 let nesněžilo. Já můžu jen potvrdit, že poslední dva roky žádný sníh nebyl.


Výpomoc Ježíškovi

17. prosince 2009 v 12:02 | Nessie
Tak, a je to. Krom trochy toho žrádla a nějaké té lahvinky dobrého vínka mám Vánoční nákupy s krku, sehnala jsem všechno, co jsem chtěla, něco ještě dovyřídím v Praze, ale vše je předem vymyšleno. To se mám, co? :) Nesnáším lítání po těch přecpaných obchodech někdy kolem 22/23, takhle jedno obyčejné úterý 15.12. od 17,15 do 19,05 to bylo docela v pohodě. Ale než jsem tam dojela, tak jsem zmrzla jak zmrzlina, takže o tom ještě musím popovídat.


Velký nákup a velký úklid

14. prosince 2009 v 22:07 | Nessie
Celý víkend jsme strávili diskuzemi a prací na bytečku, aby to u nás vypadalo zabydleně a příjemně. V pátek večer jsme jeli do Trévoux a přespali tam, protože Romain měl druhý den ráno randevu v bance, tak jsme si řekli, že strávíme večer zase jednou s rodinkou. Jenom, že Audrey zůstala v Lyonu, jelikož měla v sobotu zkoušky ve škole (v sobotu???) a JP šel na fotbal, takže s námi večer strávila jen maminka R.


Jak jsem dělala bryndzové halušky bez bryndzy

11. prosince 2009 v 10:37 | Nessie
Včera jsem dostala chuť na bryndzové halušky, no jo, to je sice pěkný, ale kde ve Francii vzít bryndzu? Tak jsem to nakonec vyřešila hezky po česky. Z těsta na bramborový knedlíky (dovezeno z Čech) jsem přes proděravěnej kelímek od smetany přepasírovala něco jako noky či halušky a omáčku vyrobila z těch nejsmradlavějších sýrů, co jsem našla v lednici (co tam nechali Grenobláci) a kupovidu, i když to smrdělo úplně neskutečně, tak to chutnalo fakt dobře, polito vypraženým špekem (díky Aničce, která mi ho přivezla z Prahy - nepsala jsem, že ten, co jsem si dovezla já mi zplesnivěl?) to chutnalo prakticky tak, jak mělo! S Romanem jsme se u toho koukli na nový díl How I Met Your Mother na našem nově nainstalovaném kanapi v obýváku.


Svítící sloupy a jeskyně

8. prosince 2009 v 21:41 | Nessie |  Fête des lumières
A jsem tu s další várkou fotek. Dneska už je to definitivně všechno, protože to končí. Nemám toho tolik, jako minule, protože jsem si chytře zapomněla vzít ten černej nástavec, co se šroubuje přímo na foťák, takže jsem to fotila sice se stativem, ale vlastně z ruky. V pohodě, nějaký dvě vteřiny jsem takhle udržela a víc stejně nebylo potřeba, protože ty fotky jsou pak moc přesvícený.
Svíčičky v oknech a naše v popředí
Ke svátku světel se váže jakási tradice, kterou už si moc nepamatuju, ale zásadní resumé je, že se 8. prosince děkuje Panně Marii za záchranu před morem. A v oknech se zapalujou svíčky a mě to přijde moc pěkný. Škoda, že jsem si jich všimla až skoro na konci mého dnešního putování. A doma jsem si taky zapálila :)

Svítící zahrada a Hra s časem

8. prosince 2009 v 13:40 | Nessie |  Fête des lumières
Samozřejmě, že včera večer chcalo. A nemálo. Sice ne uplně celou dobu, ale pak to stálo za to. Jeli jsme s Romanem na kolech (vzal si VeloV) až na Perrache na vánoční trhy, kde si dal aspoň svojí vytouženou horkou čokoládu. Mě to tam nějak moc nebavilo, hlavně jsem chtěla jít fotit :) A navíc tam letos nebylo ani nic moc zajímavého, škoda.
Taky bych chtěla takovou zahrádku

Pondělní plky

7. prosince 2009 v 9:01 | Nessie
Myslím, že krom těch plechovek jsem alergická opravdu i na ten čaj... Že nejím rybičky už jsem nějak obrečela a zvykla si na to. Ale aby milovník čaje byl alergický na čaj?? Naštěstí se jedná pravděpodobně o černý čaj. A jak jsem na to přišla? Tak krom toho, že mi to vyšlo v těch super testech na alergologii, tak od tý doby, co jsem v práci, piju daleko víc černýho pytlíkáče (ale kvalitního, rozumnějte, vybrala jsem si to nejlepší, co šlo), než kdykoliv předtím. Já totiž radši zelený nebo bílý.


Fête de la lumière a Okno

6. prosince 2009 v 21:39 | Nessie |  Fête des lumières
Faaaakt pěkný, jen škoda, že tohle už jsem neviděla ;)
Ale naprostý a úplný. Z těch pěti hodin, od cca desíti večer do nějakých tří ráno, kdy jsme dorazili domů, si pamatuju akorát to, že se mi chtělo děsně čůrat. Tak jsem si dneska prohlídla fotky a zjistila jsem, co jsme všechno viděli a kde jsme všude byli. A to ani nemám pocit, že bych toho do sebe tolik nalila...jen mi to asi nějak nesedlo. Dokonce si ani nepamatuju, že jsem sebou na Belkůru řízla na zem, jen mě ráno nějak překvapivě bolel kotník. Přijeli totiž zase Grenobláci, tentokrát až z Prahy, stavili se v Grenoblu na večírek a pak strávili den a půl tady s námi, v Lyonu, na Fête de la lumière.


LochNesska sportuje

4. prosince 2009 v 22:04 | Nessie
Ano vážení, přede dvěma dny jsem se viděla v zrcadle a před týdnem si mě váha ani nevážila, takže už s tím rozhodně musím něco dělat. Nejvíc mě štve, že mi ten pupek překáží na kole :) Ale jak teď jezdím čtvrt hoďky ráno a večer do práce na kole, tak mi to dělá velmi dobře. K tomu jsem si včera na protažení zacvičila hodinu kalanetiky a dneska mě bolelo za krkem, takže jsem šla večer plavat. Bylo to příjemné uvolnění, bazén je akorát mezi prací a domovem, takže to je po cestě.


Školní večírek

2. prosince 2009 v 12:31 | Nessie
Včera byl v objektu Komory architektů vyhlášen projekt roku z naší skupiny. Vyhrál to jeden kluk, ale můj projekt byl aspoň zmíněn mezi pěti velmi zajímavými, což taky není špatné. Popovídala jsem si s profesory ze školy, víceméně jsem vyignorovala bývalé spolužáky, co se chovají jako praví architekti (snad s vyjímkou pár lidí - mezi nimi i ten, co to vyhrál) a taky jsem odchytla M. Barniera z nádraží a vytahala z něj moudrosti. A všem okolo říkal, že kdyby byl v porotě on, dal by tu medaili mě :)