Říjen 2009

První zážitky z práce

30. října 2009 v 21:42 | Nessie
A je to tak, LochNesska má práci. Prozatím smlouva na tři měsíce, plat nic moc, 1500 hrubýho měsíčně, ale aspoň něco dělám a budu mít ty "zkušenosti", když o ně všichni tolik stojí. Dozvěděla jsem se to v pondělí ráno, když jsem jen tak ze setrvačnosti otevřela mail a najednou tam vidím, že se mám prý co nejdřív ozvat na tu domluvenou práci z prvního pohovoru. Ptala jsem se ho pak, proč mě vlastně mezi všemi těmi kandidáty vybral, a prej se mu nejvíc líbilo, jak jsem mluvila o svém diplomu. A pak taky, že vypadám dost komunikativně. No to ještě neví, jak MOC komunikativní já jsem, když se mi huba rozjede :)


Podzimní Praha

30. října 2009 v 21:41 | Nessie
Ve středu jsme podnikli menší nákupy věcí do Prahy a večer jsme si začali balit, tašku jsem dokončila ve čtvrtek odpoledne. Musela jsem ještě dočíst poslední knížku z knihovny, kterou jsem měla načatou, ale naštěstí byla dost útlá. Taky jsem celé odpoledne chystala večeři před cestou. Smaženou brokolici a smažený sýr. Maminka R nachystala brkaši a Arnaud s Orianne přijeli jen asi o půl hodiny později, než řekli.


Francouzština - vyšší level

28. října 2009 v 13:30 | Nessie
Následující týden se toho moc nestalo, jenom jsme podnikali v sobotu večer pizza párty a k tomu jsme koukali na Kameloty. Kameloti jsou takové krátké skeče ze středověku z doby Krále Artuše, je to prý z regionu, a teď pustili v televizi pátou sérii. Nejím pizzu a tomu filmu jsem naprosto nerozumněla. Super večírek.


Tančící večeře

15. října 2009 v 18:00 | Nessie
Ležím v posteli, popíjím horkej čaj a hrabu se na netu. Ale nějak to ani neznamená, že bych měla více času, protože jsem spala do půl jedný a pak dvě hodiny strávila vařením obědu a jeho likvidací. Potom obligátní dvě hodiny hledání práce a uklízení počítače. A už je pět odpoledne a ani netuším, jak se to tak rychle stalo.


Velká kapitola o přeinstalaci Windows aneb Bille, chcípni!

8. října 2009 v 12:47 | Nessie
úterý 6.10.

Po úspěšném odeslání mojí, doufám poslední, práce do školy, jsem se tedy vrhla na další přeinstalaci. Zálohovala jsem těch pár dat, co jsem za ty tři dny stihla na počítači vyprodukovat, znovu zkusila nabootovat české Windows, a nakonec jsem zvolila stejný postup jako posledně: formátovat pomocí francouzských načež následně přeinstalovat na české. Antivirus jsem potom samozřejmě instalovala jako první, potom všechny ovladače, pár programů, a když už jsem to měla jakž takž hotový, a když jsem mámě slíbila udělat nějaký půdorysy v Archicadu, tak přišlo varování o viru, že se smaže až po restartu, restart, naběhnutí windows, načítání antiviru, modrá smrt a restart.


Žízaly tedy rozhodně sexy nejsou (narozdíl od ředkviček)

8. října 2009 v 12:33 | Nessie
úterý 29.9.

Následující týden, tzn. konec září a začátek října se nesl ve znamení slunečného a teplého počasí a zařizování bytí a nebytí plus hledání práce. Taky jsme se viděli s pár lidičkama a dvakrát jsem jela do Lyonu do školy vyřizovat uznání stáže, kvůli které jsem psala ten patnácti stránkový elaborát a který prý neměl dostatečně hlubokou myšlenku, jak mi napsali ze školy, takže jsem se šla zeptat, jak si to teda vlastně představují. Jestli si jako myslí, že jsem šla na literární studia, nebo dokonce na filosofii?