Srpen 2009

Earl Gray ve Valdově

20. srpna 2009 v 12:28 | Nessie
Tyjo, ten titulek zní skoro jak The Who ve Woodstocku! Nicméně, myslím, že tohle byl opravdu přelomový koncert, který změní dějiny tea-metalu - alespoň pro kluky z kapely Earl Gray. Třicet tři rozeskákaných dětí a k tomu 12 vedoucích před provizorně postaveným pódiem a aparaturou napájenou z jednoho benzínového agregátu... Ano, Earl Gray se vydalo na turné po jednom lese na jeden určitý dětský tábor, kde bubeník Martin už několik dní připravoval půdu pro toto jedinečné vystoupení na záchranu blízkého lesa, který se má vykácet, aby tam zlatokopové mohli postavit zlatý důl. A kluci jako správní ekologové jedou koncertní šňůru, aby změnili běh světa.


Cvak...cvak...jedeme Vltavu!

20. srpna 2009 v 12:11 | Nessie
Tak jsem byla konečně poprvé na vodě a letos to nezhatila ani neschopnost ostatních (z původních 12ti nás jelo 6), ani povodně (jako v roce 2002), takže výlet se vydařil. Nebylo to špatné, i když je pravda, že to mohlo být i lepší... no co naplat, stárneme všichni a lidem pod dvacet už nějak moc nerozumím.


Léto v Praze

8. srpna 2009 v 12:47 | Nessie
středa 29.7.

V autobuse jsem se docela nudila, ale snažila jsem se zabavit čtením té francouzské knížky, do které jsem se docela dost začetla a nezbývalo mi tedy k dokončení moc. Taky jsem v nočních pauzách koukala na mobilu na Simpsnovy, ale kupodivu jsem se i vyspala. Povedlo se mi zabarikádovat si volnou sedačku až do pěti do rána do Štrasburku a naštěstí ta tlustá blonďatá Němka vypadla v devět ráno ve Frankfurtu.


Sbohem a šáteček

8. srpna 2009 v 12:47 | Nessie
22. - 29. 8

Co napsat o posledním týdnu stráveném v Lyonu? Uklízela jsem v pokoji, snažila se sbalit a vyházet nepotřebné věci, roztřídit, co je potřeba do Prahy, a co zůstane u Romana v Trevoux, potulovala se po Lyonu a prošla si slevy; a taky jsem se připravovala na pracovní pohovor u toho pana architekta nádraží, co se mu tak líbil ten můj projekt.


Zase jednou v Paříži

8. srpna 2009 v 12:46 | Nessie
Další víkend z našeho nabitého prázdninového programu jsme se chystali rodinně do Paříže, trochu za kulturou a trochu za kamarády. Ale než jsme tam odjeli, podnikali jsme ještě dost věcí v Lyonu.