Červen 2009

Koprovka, narozeniny a mise za novou záchodovou literaturou

10. června 2009 v 13:42 | Nessie
úterý 9.6.
Tak jsem se rozhodla, že dneska na Romainovy narozeniny udělám k večeři koprovku... Bože, to byl zase nápad. Nejdřív jsem v osm ráno vyhnala maminku z postele, aby mi nadiktovala, co a jak, a pak jsem vyrazila do karfůru na nákup. První, sehnat hovězí přední od kosti, to byl nadlidský úkol. Zvláště, když bylo všude porc (prase), veau (tele), agneau (jehně), ale nikde boeuf (kráva). Mno tak jsem pak našla něco, na čem bylo napsáno, že je to do polívky a byl v tom kus kosti. Taky tam bylo napsáno (dle slovníku v mobilu), že je to podkolenní a že je to přední... Cítila jsem v tom indície. Doma na pořádném slovníku jsem si ověřila, že "bovine" je opravdu hovězí.


Trochu oddechu...ale zas né moc, abychom se nerozmlsali

7. června 2009 v 10:06 | Nessie
úterý 26.5.

Večer po prezentaci byla ta párty u sousedů. Docela se mi líbí ten nápad, že člověk trochu pozná, s kým bydlí v baráku. Měli jsme každý něco přinést, tak jsem týden předtím naložila hermelíny se spoustou cibule a česneku, a než jsme šli, tak jsem rozmrazila chleba. Teda přesněji řečeno, Roman rozmrazil chleba a zašel koupit pivo, protože já jsem ihned po příchodu domů ze školy padla do postele a usnula. Tak mě v osm probudil, že už musíme jít.


Literární problém

5. června 2009 v 0:47 | Nessie
Katastrofa. Došla mi záchodová literatura. Dočetla jsem všechny Instinkty, co jsem si sem za rok a něco navozila a na Velikonoce jsem si já zapomnětlivá nedovezla další. No což o to, mě ani tak nevadí, že to bylo česky a že tu nic v češtině zaručeně neseženu, ale spíš mi jde o to, CO BUDU SAKRA ČÍST??? Když si představím kvalitu našeho rodinného magazínu v porovnání se Xantypou (ještě ujde) či mf DNES nebo Týdnem (moc politiky), tak jsem bezradná. A co teprve, když vezmu do ruky takové Květy (to mi chcete opravdu tvrdit, že Chvilka pro tebe je ještě horší?), to už snad rovnou můžu začít pročítat Blesk. No a teď, když jsem shrnula tristní situaci na našem trhu, tak jí mohu v naprosto stejných měřítkách aplikovat na tu francouzskou (a k tomu ještě musíme připočíst tu skutečnost, že to všechno tisknou ve francouzštině).

A co víc, měla jsem tu možnost nahlédnout do bulváru, co se objevil u Romanovic taktéž na onom místě, a kvalitou mi to připomínalo Super, i když ty články byly postavené ještě více na vodě (a nebo té bulvární hantýrce nerozumím). Čili, krátce a jasně, končí vysedávání na záchodě dokud neobjevím něco, co se dá při troše dobré vůle alespoň prolistovat. Na druhou stranu, když dojde hajzl papír, může se takový bulvár hodit!