Březen 2009

*Úlek* Proboha, co mám dělat?!

30. března 2009 v 21:33 | Nessie
Když jsem se dnes vrátila po celém dni ve škole a supr víkendu u Romaina zpátky do svého Lyonského bytu, tak mě čekal menší...no možná spíš větší, šok: vlezu to pokoje a tam pugét. Tak jsem prohlídla kartičku a tam stálo, že neví, kdy přesně, ale že to mám k narozeninám. A ať si to prej pořádně užiju, že čtvrt století, to je krásnej věk. Pak nějakej nečitelnej podpis, kterej mi nic neříkal. Co? To tady někde lítá úchylák, kterej ví, kde bydlím a kdy mám narozeniny? Youness mi akorát řekl, že to našel přede dveřmi a že ten někdo, kdo to tam nechal, musí bejt fakticky zamilovanej. Mno supr... Znova jsem si přečetla kartičku a docvaklo mi to, podepsal se zkratkou své přezdívky, takže kdo jinej by to byl, než můj milý zamilovaný spolužák. Uff, mám se mu ve škole vyhejbat, až mu jednou poděkuju? Toť teda dilema.


A jedeme dál

25. března 2009 v 12:30 | Nessie
Včera jsem poprvé luštila křížovku. To zní asi divně, co? A když dodám, že ve francouzštině? Docela jsem čuměla, že jsem po půl hodině už byla sama schopná vyplnit nemálo slov. No, asi bych to nezvládla nebýt Romainovy maminky a chvílema i Romaina. Ale byla to rozhodně sranda, protože jsme takhle strávili půlku večera. Dokonce jsem uměla pravopisně napsat víc slov, jak paní maminka. Tak doufám, že si to zopákneme...naučila jsem se zase nový slovíčka. Akorát zjišťuju, že s Romainem mi to jde líp, protože on má cit na to mi rychle a účinně vysvětlit neznámá slovíčka. Když jsem se ptala, co znamená "hrabat", tak maminka začala hrabat prstíčky po stole a to se jaksi někdy krapet obtížně chápe.


Keep on the pathway, look right and mind the gap! ...London

9. března 2009 v 12:39 | Nessie |  Toulky po světě
London Big Ben
Pro změnu neděle večer, takže je čas sepsat, co se zase za celý týden nahromadilo událostí. Dneska to bude docela různorodé, když jsem teda byla v tom Londýně. Právě se válím u Romaina v postýlce po tradiční české večeři v podání chleba (teda pečiva) se sýrem a tak. Jo a ta Nutella byla taky mňam, asi sem budu jezdit častěji...domů si ji rozhodně koupit nesmím, nebo jí sním na posezení! :) Když jsem naposledy spatřila váhu, rozhodně se mi nelíbilo, jak se na mě tvářila!
Je to docela sranda, jak jsme tu oba dva v červeným tričku na spaní a každej se svým vlastním počítačem...haha. Jo, no.....jak bych to tak nějak delikátně uvedla...uznávám, že jméno Romain se tu objevuje čím dál častěji v souvislosti se společně stráveným víkendem a tak... No a nějak se tak stalo, že jsme se jako konečně dohodli a asi spolu teda vážně chodíme. To jen dobrovolně odpovídám na nepoložené otázky.

Jaro, spring, printemps, Frühling, весна...!!!

1. března 2009 v 23:50 | Nessie
Zase neděle. Tak mám pocit, že to tady přejmenuju na nedělní týdeník, protože se z toho stává pravidlo, že v neděli večer vyprodukuju stránku keců a výmyslů, co se stalo a nebo se mohlo stát.
Dneska jsem šla trochu do sebe a povysávala měsíční vrstvu prachu v pokoji, zasadila a přesadila kytičky, douklidila kuchyň po Jonesově úklidu (kdy cca po měsíci umyl svoje nádobí) a poskládala vyprané prádlo. Taky jsem se stihla podívat na Metráčka a zavzpomínala na staré časy, kdy jsem ho viděla poprvé. Vzpomněla jsem si u toho na maminčinu pýchu, že se to točilo u nich na základce a že tam někde sedí v tělocvičně a fandí.
Užívám si, že se dělá teplo, celý odpoledne jsem měla otevřený okno a nasávám ten svěží jarní vzduch a těším se na léto!