Prosinec 2008

Čas předvánoční

30. prosince 2008 v 21:36 | Nessie |  Praha
Praha
Čas předvánoční letos uletěl stejně tak rychle, jako ten předtím, ale byl fakt nabitý vším možným, cestováním, večírky a kamarády.

Lyžovací víkend

15. prosince 2008 v 14:47 | Nessie |  Toulky po Francii
Les Deux Alpes
To je nádhera, ty Alpy... ještě teď když se koukám na fotky, se z toho raduju. A chtěla bych zpátky.
kopec
...O víkendu jsme byli v Grenoblu, v sobotu na lyže. Jeli jsme autem s Karlem, ale ten lyžovat nešel, protože chce být na Vánoce v Čehách fit a teď je ještě trochu nachcípaný. Takže jsme vyrazily autobusem v sedm ráno do Deux Alpes se dvěma Aničkama. Lístek byl za super cenu, dvacet Euro včetně dopravy, protože to byl otevírací víkend sezóny a speciálně pro studenty (nevím, jestli jenom z Grenoblu, ale Anička mi koupila lístek, takže jsem to řešit nemusela :) Lyžovačka byla perfektní, sníh super, sluníčko, i když zima, jen odpoledne začal trochu moc foukat vítr. A kupodivu jsem jezdila líp, než jsem si myslela, protože jsem nejprve Ani varovala, že nelyžuju zrovna nejlíp. Ale rychlostí jsem jim stačila v pohodě, dokud se jezdilo po modrý a po červený. Černou jsem jela jednou a nejednalo se o lyžování, ale o záchranu života...pak jsem to objížděla okolo po zelený. Trvalo to podle mě kratší dobu a bylo to méně nebezpečný :)

Rok se s rokem sešel...Fete de la lumière

9. prosince 2008 v 15:16 | Nessie |  Fête des lumières

osvícený Lyon
víkend 5. - 8. 12.

To je hrozný, jak ten čas letí... Už je za námi další svátek světla v Lyonu. Zase přijel Grenoble a trochu jsme fotili. A taky jsme se pěkně opili. Taky přijel do Lyonu Francouz Jean-Romain, co teď bydlí v Trnavě, takže jsem měla každý večer docela co dělat. Škola je docela v pohodě, paradoxně je to teď jedna z mála věcí, co mě tu začala bavit (krom sledování Gumítků a Big Bang Theory!) V pátek jsem odprezentovala ideu svého projektu a profesorům se líbila a hlavně moje skicky. Tablet je skvělá věc, už jinak ani nekreslím :)

Praha - nečekaně a o to lepší

3. prosince 2008 v 16:26 | Nessie |  Praha

Hradčany od Lávky
sobota 22.11.

Už jsme tedy dorazili do Prahy, ale co jsem tu ten týden prováděla, jsem ještě popsat nestihla. Nevím, jestli to tady vlastně ještě někdo čte, ale což, píšu si to stejně pro sebe a baví mě to :)
Přijela jsem teda ještě v tu sobotu, ale do neděle nezbývalo více než deset minut. Rozloučili jsme se před barákem, všechny moje věci vyskládaný před vstupními dveřmi, a za chvíli už jsem se nahoře vítala s rodinou. Máma se na mě moc těšila, ale nejprve jí ta moje smska: zejtra přijedu, trochu vyděsila, co že se mi to stalo. Nic...prostě jsem měla chuť přijet!