Listopad 2008

Cesta domů

23. listopadu 2008 v 22:32 | Nessie |  Praha
V pátek ráno prof na prože (projekt) řekl, že chce lóži dekalé (posunout takovou práci, kdy se celej den sedí ve škole a kreslí), tak jsem se rozhodla, že mě tedy příští týden v Lyonu nic nedrží. Zdeněk se zítra vrací do Jihlavy a jedno místo v autě kromě Adama určitě ještě mít bude. Rozhodnutí to bylo fakt z minuty na minutu a pak jsem se začala strašně těšit.

Kulinářství versus žranice

20. listopadu 2008 v 20:08 | Nessie |  Recepty (žrádlo)
žranice
Ještě musím popsat naše víkendové kulinářské radosti. Myslím, že tolik peněz jsem ještě za víkend neprojedla a taky jsem nikdy neměla tolik lahůdek dohromady. V sobotu jsem hrozně chtěla jít na trh koupit si aspoň zeleninu, ale nakonec to dopadlo tak, že naše mlsné jazýčky nás donutily koupit sýry za 10E a neuvěřitelně dobrou paštiku za další 2.50, taky jsme nechali asi 6 Éček v boulangerii a tak dál... Jo a taky jsme koupili strašně dobrý čerstvý vlašský ořechy.
Doma jsme si nachystali hostinu i se zbytkem červeného vína ze včera a jedli to asi hodinu a půl, než jsme vyrazili na ten orientační běh.

Orienťák po Lyonu

20. listopadu 2008 v 18:36 | Nessie |  Toulky po Francii
Café Le Petit Louvre
Na sobotu 15.11. nám Martin s Lukášem (spolubydlící od Martina z archi) připravili super program. Šli jsme na orientační běh (spíš jízdu) po Lyonu. Počasí kluci zařídili dobře a program vymysleli taky velmi šikovně.


Prodloužený cestovní víkend

12. listopadu 2008 v 23:52 | Nessie |  Toulky po Francii
noční moře
Teda ta hermelínová párty ale zase dopadla, moc se nás nesešlo (Adam, Karel, Zdeník a Youness), ale i tak jsme si docela vystačili. Trochu problém, že jak nás nebylo moc, tak bylo hodně piva na osobu. Pátek ve škole byl teda vážně zážitek, spala jsem asi tak 4 hodiny a celej den ze mě musel stoupat pivní odér. Ani na tom kole jsem to nevyjezdila. Dopoledne jsme s Adamem dělali ve škole na projektu parasismique (dneska jsem se dozvěděla, že nám to moc pochválil, tak super!) a odpoledne jsme si na našem projektu o nádraží Gare St Paul povídali o tom, co kdo udělal (moc aktivní Francouzi) a neudělal (v případě naší skupinky). Zdrhla jsem asi v pět, protože jsem byla naprosto kaput, sjela jsem k Martinům pro druhej spacák, mělo to jen jednu malou chybičku, a to, že nebyli zrovna doma. Tak ho hodili ráno asi v půl šestý ke Zdeňkovi na hotel do recepce. Ráno jsme si ho tam pěkně vyzvedli a bylo :) No a proč jsem teda sháněla ten druhej spacák? No protože jsme se rozhodli, že když je v úterý volno a v pondělí se Zdeněk rozhodl nejít do práce, že vyrazíme na jih. Chtěli jsme jet ve více lidech, ale Martin s Adamem jeli školně do Barcelony, Karel jel do Prahy, Zuzka byla nějaká nemocná, no prostě to zbylo jen na nás dva. Ale rozhodně jsme se nenudili!


Novinky začátkem listopadu

6. listopadu 2008 v 15:06 | Nessie
Dneska máme Travaux Dirigé (tédé, neboli cvika) a začínáme o půl deváté a mě se historicky poprvé povedlo dorazit celou čtvrt hodinu před začátkem, z čehož se mi ještě teď vyplavují do mozku endorfiny! Jela jsem za východu slunce, asi čtvrt hodiny po, tak dokud svítilo, byly nádherný barvičky. Navíc stahuju cestu do školy na 35 minut (a cesta ze školy mi překvapivě trvá vždycky 45...?) a ani nedorážím tak zničená jako obvykle, to jde, ne? V parku byla nádherná mlha, ale neměla jsem s sebou foťák, tak příště!

(Je 8,28 a ve třídě jsme tři...)