Září 2008

A zase ty octomilky

27. září 2008 v 12:22 | Nessie |  Zařizuju se
..a pak se divte, že jich tu je tolik!
Už mě ty mrchy vážně serou! Jonesovi jsem řekla, ať po sobě umejvá nádobí, že se jich jinak nezbavíme, ale jeho to evidentně nežere. Mě jo, protože už je mám i v pokoji!!! Tak jsem se dneska definitivně naštvala a zašla koupit novej latexovej ubrus na stůl v kuchyni, protože ten starej už měl díry a pro ty svině to byla fakt pochoutka. Jo a taky jsem umyla konečně sporák a každou chvíli musim mejt podlahu, když tam Jones něco rozplácne po zemi. A taky mi užírá čokolády ze spíže, asi si budu všechno schovávat k sobě :) Ale jinak se máme vlastně rádi!
EPILOG
Ty malý lítající vobludy jsou navíc děsně chytrý, protože přestaly sedět na stole (když už tam není co požírat), ale přesunuly se ke koši a ke dřezu. Takže to tam budu muset znova umejt. A taky se s nima hodlám vypořádat vysavačem! Jones si dal dneska trochu sportu, šel asi 5x dolů a nahoru s odpadkama a odnesl všech 35 krabic od pizzy a dva pytle bordelu. Už nemaj co vožírat v třinácté komnatě.
Jo, a v noci spí!

Architekti a výlet na jih

27. září 2008 v 12:17 | Nessie |  Toulky po Francii
Camarques
Kamarádi ze stavebky a architektury se vydali autobusem na několikadenní výlet po architektuře jižní Francie a ve čtvrtek přijeli do Lyonu. Večer jsme se tedy sešli a byli se projít a trochu popít, pokecat. To mě nalomili poprvý na to, že bych mohla s nimi vyrazit aspoň na víkend. Protože místa v autobuse bylo opravdu dostatek a na chatičkách se taky nějaký našlo. V pátek mě nalomili úplně a nakonec jsem tam strávila pět super dnů plných kultury, zábavy a vyčerpávajícího programu.


Hubíme octomilky a jiné povídky

19. září 2008 v 13:44 | Nessie |  Zařizuju se
Pátek poledne, venku je hezky a já hniju ve škole.
Protože, jak už jsem mnohokrát říkala, musím udělat i nějaký předměty ze čtvrťáku, tak jsem se sem vydala už na dopoledne, abych se něco dověděla a hlavně mluvila s profesory, ale nepořídila jsem nic. Snad akorát jsem mluvila s jedním architektem o možné stáži, ale řekl mi, že neví, jestli někoho potřebujou. Tak jsem aspoň zašla na oběd s Martinem, tím Čechem, co je tu na Erasma. Diví se a nevěří svým očím, že tohle všechno je opravdu pravda. Tak mu říkám, že bude ještě hůř! ;) Třeba tuhle vypustil z úst větu: "Člověče, já jsem si chtěl domů zařídit internet a teď vidím, že tam skoro nebudu!" - poté, co zjistil, že ve škole bude každý den (a ještě jsem mu řekla, že od rána do večera...haha)

První týden za námi

15. září 2008 v 12:21 | Nessie |  Zařizuju se
traboule Vieux Lyon
Nic se tu neděje. Tak by se dal shrnout první týden v Lyonu. Konečně přestalo chcát, svítí sluníčko, ale i tak je teplota na maximálně 16°C, což je dost bída na první půlku září. Jak bude v říjnu a v zimě, když už teď to stojí za prd???


Bienvenue en France

12. září 2008 v 20:08 | Nessie |  Francouzi
No málem bych za těch pár týdnů pozapomněla, co je to Francie. Jako jo, mám to tady ráda (to bych se asi nevracela jinak), ale nějak jsem si prostě odvykla na jejich naprostej bordel ve všem a hroznou rozvláčnost a pohodlnost. Už jsem i zaplašila první zaječí myšlenky ještě na tejden zdrhnout domů do Prahy. Ale jenom díky tomu, že jsem v autobuse potkala pár Čechů a potom i na ké a taky jsem tam už pokecala se dvěma lidima, co jsem znala z loňska. Oba jsem ten den chtěla vidět, tak mě to potěšilo. Ve škole jsem zapsaná, ale oběhat všechny ty lidi, že mě maj zapsat do páťáku, to nebyl zrovna nejsnadnější úkol.

Les Français à Prague

7. září 2008 v 10:23 | Nessie |  Praha
v ZOO
Včera mi odjeli Francouzi. Jena-Marie a jeho kámoš Morad s přítelkyní Fanny. Fakt jsem tomu do poslední chvíle nevěřila, že opravdu přijedou. Udělali si trochu delší prázdniny a nejdřív letěli do Dublinu trochu se podívat po krásách Irska a taky prej se připravit na pití piva :) JM mi řekl, že letenka přes Dublin včetně hostelu stála stejně jako přímý let Marseille-Praha. Divný, ale budiž. Přijeli tedy nakonec ve středu 27.8., sraz jsme si domluvili v půl dvanácté u koně na Václaváku. Nechtěl, abych za nimi jela na letiště, že prý se sejdeme někde v centru tam, kde se Pražané scházejí nejčastěji. Když se ve třičtvrtě objevili u výlezu z metra, tak jsem byla asi pět minut naprosto omráčená a nebyla jsem schopná mluvit, ale pak už to bylo všechno fajn. Manžári byl samá pusinka a strašně milej a bylo vidět, že se na mě fakt těšil. Docela dobrý zjištění po tom všem, co mi pacholek provádí.

Zase po čase...

7. září 2008 v 10:22 | Nessie |  Praha
pátek 5.9.

Jejda, nějak zjišťuju, že ten čas úplně neuvěřitelně letí. V pondělí už se vracím zpátky do Lyonu, tomu se mi ani nechce věřit. Máma se taky děsně podivila, že už je to teď. Jinak se všemi papíry a potvrzení to vypadá vcelku nadějně, mám všechno, co jsem potřebovala, tak bude doufám vše ok. Když jsem byla v pondělí, doufám naposledy, na ČVUT, tak mi bylo sděleno, že se změnil studijní plán, takhle uprostřed magistra, takže po Erasmu je dodělání záležitost tak na dva roky. Si říkám, že to není zas tak blbý mít možnost tuhle podělanou školu dodělat za rok.
Pffffííí, už mě to tam fakt nebavíííí (pěkně se to rýmuje, co?).
Byl to boj, ale bez boje není vítězství, ING
"Byl to boj, ale bez boje není vítězství, ING"
zpráva na chodníku před školou mě pobavila


Itálie

6. září 2008 v 16:31 | Nessie |  Toulky po světě
Santa Maria del Fiore
neděle 10.8.

Tak, a jsem v Itálii. Letos to mám nějaký cestovní :) Máma se rozhodla, že chce vidět Florencii, tak jsme tu. Přijeli jsme včera ráno, po noci v autobusu, kdy jsem skoro nemohla spát, takže to byl dost ospalý den. Ani dneska to není o moc lepší, museli jsme vstát UŽ v 7, abychom stihli být v 8.15 před galerií Uffizi. Už jsem ji prošla celou, tak si teď dávám na terase trochu oddech a pak se půjdu na některé věci podívat ještě jednou.

Moc zajímavého se ani neděje, včera jsme se byli podívat do nějaký vesnice na kopci, odkud je vidět celá Florencie, to bylo moc pěkný. A když jsem si nasadila brýle, bylo to ještě pěknejší :)
Odpoledne nás ubytovali, jsme úplně v centru města, což je dobrý hlavně večer, ale teda že by to byl zrovna 5ti hvězdičkovej hotel se říci moc nedá. Dostali jsme s bráchou takovou úzkou nudli s mini smrdící koupelnou a jedním oknem do ulice. (prej jsme to vyfasovali ještě docela dobře narozdíl od ostatních). Turisti teda dělají pěknej bordel takhle v noci. A nebo jsou to i místní. Ale těch tu prý teď v srpnu moc není, ani se jim nedivím, v tomhle vedru bych taky radši jela k moři! Si tak říkám, že Praha má fakt fajn klima. V Lyonu je teď prý taky takový vedro, že se tam nedá být.

Doma a taky nezbytná návštěva u babičky

6. září 2008 v 16:28 | Nessie |  Praha
sobota 2.8. asi 2 ráno

Ležím v posteli a nemůžu spát, protože mě v hlavě trápí moc věcí. Hlavně to, že jsem byla ve čtvrtek ve škole a bylo mi řečeno, že mám pěknej průser. Nechtějí mi uznat předměty z Erasma, protože se tam neshodují kódy. Tak teď vymejšlím dopis a přílohy, kterými bych dokázala, že jsem studovala to, co jsem měla zapsáno. Taky mi to dělá vrásky vzhledem k tomu, že pokud mi to všechno nějak neuznají do 10. září, tak si nejspíš zopakuju čtvrťák a ještě vrátím kus stípka... Haha, super vyhlídky! Po tom, co jsem se tak snažila dosáhnout toho dělat rovnou páťák!

Ach, matičko Praho, jak se mi po Tobě stýskalo

6. září 2008 v 16:26 | Nessie |  Praha
Týnský chrám zespoda
-rukopis z Týnské Literární kavárny-
...konečně jsem to přepsala ze sešitu (6.11.)...

úterý 29.7.

Zapadla jsem do svojí oblíbený Literární kavárny u Staromáku, dala si černý pifko a vybalila němčinu. Zopakovala jsem si po třech měsících první lekci a načla druhou, ale chce se mi z toho tak akorát spát, tak jsem to zabalila. Navíc tu ke mně od vedlejšího stolu zaznívá francouzština a já mám chuť si s nima jít povídat.

Bratříček na návštěvě

6. září 2008 v 16:24 | Nessie |  Toulky po Francii
bratrská láska
neděle 20.7.

Je neděle dopoledne, Adam s Káčou v muzeu a Manžári pro změnu spinká a já půjdu dělat plněný papriky. Možná je to divný, proč tu ještě je... Vysvětlím.

Barcelona, část druhá

6. září 2008 v 16:22 | Nessie |  Toulky po světě
...pokračování...