Prosinec 2007

Domů, do Prahy, do Holešovic a do hospody!!!

21. prosince 2007 v 23:57 | Nessie |  Praha
čtvrtek 20.12.
tohle je sice inverze v Liberci, ale vypadalo to dost podobně!
Sedím v letadle, koukám ven na nááádhernou inverzi (bohužel to nemůžu vyfotit, protože telefon bez sim karty nepremává a kamera na notebooku tak daleko nevidí) a konečně trochu odpočívám. Dnešek byl fáááákt náročnej.

Le Sirius, la musique et....les mecs

18. prosince 2007 v 3:39 | Nessie |  Muzika
Tak fajn, dnešním večerem už mám v Lyonu 4 ctitele (o kterých vím).

Jo a kdyby to někoho zajímalo, tak mám teď fialovou hlavu!

16. prosince 2007 v 1:11 | Nessie |  Barvičky na hlavě
Teda bohužel se to už vymejvá do růžovo-zrzavý, asi se začnu doma shánět po modrý :-D
vlásky

Přijeli naši!!! A taky mi přijely věci :-D

15. prosince 2007 v 23:56 | Nessie |  Zařizuju se
Poslední retrospektivní článek
neděle 11.11.
Tak a máme to tady! Skoro jsem nevěřila svým očím, když jsem u nás v ulici konečně zahlídla stříbřitě modrého Peugeota 106! Ano, jsou tu! Přijeli asi v 11 dopoledne, ani jsem nestihla připravit oběd, jen jsem trochu pouklízela, a už byli tu :)
bratr v mém pokoji a spousta věcí!
Následovalo velké vítání, s rodiči, bráchou a také s mými věcmi (než jsem zjistila, že bratr doma ztopil seznam, co chci přivést, takže doma například zůstal zimní kabát, druhej saxík, baťoh, peřina... :-) Vybalili jsme, najedli jsme se a vyrazili na procházku po Lyonu. Zašli jsme i na kafe, prohlídli si to hlavní (ušli jsme tak kilák, víc moc máma nemohla), bratr obdivoval fontánu na Place des Terreaux... Doma jsem si dala ČESKEJ CHLEBA, TVARŮŽKY A PIVO! Neznám nic lepšího ;) Youness si dal taky, ale pak mi říkal, že mu to moc nechutnalo, ony přecijen tvarůžky jsou docela silný zboží, víme, co!
Mluvili jsme hlavně anglicky, což je jazyk, kterej plus mínus ovládali všichni, máma s Younessem německy a já s ním sem-tam francouzsky, abych ukázala, že už trošku mluvím. Ale osobně si myslím, že máti umí francouzsky líp jak já, rozhodně má daleko lepší slovní zásobu, ta moje je děravá jak cedník.

Fête de la Lumiere a další

15. prosince 2007 v 22:37 | Nessie |  Fête des lumières
čtvrtek 6.12.
Fouřvieře
Ráno jsem klasicky jela do školy přes hodinu,protože mi nešlo nikde půjčit Velo (nějakej dobrák na všech stanicích v okolí buď sundal řetěz,nebo propíchl zadní kolo), tak jsem dorazila místo v půl deváté asi v 10:) Práce byla docela v poho, povídali jsme si ve skupinkách o našem "problému", který rozebíráme a hledali nějaký konflikt toho daného člověka v jeho prostoru...a překvapivě jsme žádný nenašli. Ale musíme, to taky ještě bude sranda! Ta ženská stihla jen dvě skupiny že čtyř,tak jí máme poslat email a že prej přes Vánoce odpoví. Jsem zvědavá, jestli mi napíše, že tomu nerozuměla, protože neumím dobře francouzsky.

Rendu du projet

15. prosince 2007 v 22:32 | Nessie
středa 5.12.
Dnes jsme opět jeli do školy zabíjet čas. Ráno byl na programu Cours Théorique,takze jsme dorazili se Slovákama na 11,protoze sedet tam a jen blbe koukat nemá smysl! Tak prý Cours Théorique ráno nebyl,takze od 9 pracovali v ateliéru,ale ono se vůbec nic nestalo,že jsme tam neseděli taky. Ve 12 nás nahnali do Salle 10 a tam nám oznámili,že za týden máme mít kompletní půdorysy ve dvoustovce, tzn 3 až 4 plachty A1 vytisknuté na A3. No fajn...projekt v plenkách, ještě ani nemám pořádně hmoty a už mám dělat půdorysy do dvoustovky??

Musique!

4. prosince 2007 v 14:16 | Nessie |  Muzika
úterý 4.12.

Včera večír jsem byla poprvé hrát na lodi jménem Sirius. Je to tady kousek za rohem, na břehu Rhony. Jedním slovem: SUPEEEEEEEEEEEEER! Každý pondělí se tam sejde libovolný počet hudebníků a začne hrát a zpívat, improvizovat... Ze začátku jsem měla trochu strach, tak to nic moc nebylo no...pak jsme se vystřídali a začli hrát ostatní, asi tak 1000x líp, než já, tak jsem měla pocit, že už se na podium ani nevrátím...

Nedělní odpoledne

3. prosince 2007 v 0:25 | Nessie
neděle 2.12. aneb den blbec :)

Sobotu jsem měla za takový více oddechový den...k atelieru jsem se dostala asi až v 11, předtím jsem koukala na Corpse Bride nebo řešila Cyrilla (náš šikovný frantík na Lumiere) či jen kecala na icq a než jsem se dostala k filmu, potažmo k aťáku, byl večer. Ale to je přece normoš, a stejně jsem řekla, že to budu dělat v noci, je to nějaký příjemnější.